Okan Buruk’un Galatasaray Karnesi

Posted by

23 Haziran 2022 tarihinde Galatasaray ile bir yıllık opsiyonlu olmak üzere iki yıllık anlaşma imzalayan Okan buruk, bu tarihten itibaren Galatasaray ile inişli çıkışlı bir performans sergiliyor. takımla birlikte ilk iki hazırlık maçından da mağlubiyet ile ayrılan Okan Hoca, son iki hazırlık maçında ise 1 berbaberlik ve 1 galibiyet alarak lige giriş yaptı. Ligde oynattığı futbol tartışılsa da kadro genişledikçe ve yeni transferler form tutmaya başladıkça oyunun kalitesini artırarak belli bir ritme kavuştu genç hoca.

Galatasaray’da yeni sezona 13 yıldız transferle girildi. Bu oyuncuların bir kısmından henüz yararlanamayan Okan Buruk, henüz forma giyemeyen oyuncuların bir an önce takıma girmesi ve form tutmaları için kurmayları beraber yoğun bir şekilde çalışmalar yapıyor. Paris Saint Germain’den transfer edilerek geniş yankı uyandıran Mauro Icardi, Konyaspor karşılaşmasında oyuna sonradan girerek takımına katkı sağlamış ve kazanılan kritik 3 puanda rol oynamıştı.

Takım Form Tuttukça Okan Buruk Kazanmaya Devam Ediyor

Galatasaray son haftada Konyaspoor’u 2-1 mağlup ettiği karşılaşmada kritik bir 3  puan aldı. Özellikle 1-1’den sonra Konyaspor’un orta sahayı kilitlemesi sonucu uzunca süre berabere giden maçta Okan Buruk‘un hamleleri galibiyeti getirdi.  Bu maçla birlikte cimbom üst üste üçüncü galibiyetini alırken lige verilen milli aradan önce oynadığı 7 haftada 5 galibiyet elde etmiş oldu. Hiç şüphesiz bu 5 galibiyetin 4’ünde Okan Buruk’un doğrudan parmağı vardı. Genç hocan ınoyuna müdahaleleriyle oyuna sonradan giren futbolcular bu maçları kazandıran isimler oldu.

Galatasaray ligin ilk 7 haftalık periyodunda yalnızca geriye düştüğü Giresiunspor karşılaşmasını çeviremedi. Okan Buruk, mağlubiyetin ardından yaptığı açıklamada, ikinci yarıda Bafetimbi Gomis‘i oyundan alıp çift forvet pozisyonuna dönmesi gerektiğini ifade ederek sorumluluğu kendi üstlendiğini belirtti. Belli bir güruh tarafından hala oynadığı oyun tartışılsa da, Okan Buruk’lu Galatasaray bu sene Avrupa’da da olmadığı için yalnızca Süper Lig ve Türkiye Kupası’na odaklanarak hedefe ulaşmaya aday bir takım görüntüsü veriyor.

Yönetimden Okan Buruk’a Övgü

Lige verilen milli aradan önce oynadığı son karşılaşmada henüz mağlûbiyeti bulunmayan ve gol dahi yemeyen Konyaspor’u 2.01 mağlup eden Galatasaray’da moraller oldukça yüksek. Başkanlık görevine geldikten kısa bir süre içerisinde  yönetim kuruluyla birlikte teknik patron Okan Buruk ve ekibine son derece iddialı bir takım emanet eden Dursun Özbek’in keyfi gayet yerinde.

Takımın performansından memnun olduğunu dile getiren Başkan Özbek, Konyaspor maçından sonra Okan buruk ile kısa bir durum değerlendirme toplantısı yaptı. Bu toplantıda özellikle takımın son haftalarda aldığı galibiyeti ve ortaya koyduğu oyunu nedeniyle Okan Buruk’a teşekkür ettiği belirtildi. Bundan sonraki haftalarda da bu performansın devam etmesi için Okan Buruk’a tam yetki verdi.