İcardi ’den Büyük Fedakarlık

Posted by

İspanya’nın en yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan El Mundo Deportivo’nun haberine göre sarı kırmızılı ekibin transferin son döneminde Paris Saint Germain’den kadrosuna kattığı Arjantinli yıldız santrafor Mauro İcardi, Galatasaray forması giyebilmek için 60 milyon liralık bir fedakarlıkta bulundu.

İcardi

Yıllık Ücreti 10 Milyon Euro’ydu

Mauro İcardi, 2019 yılında 5 milyon kiralama ücreti ile İnter’den 1 yıllığına Paris Saint Germain’e tansfer oldu. Paris’te geçirdiği ilk sezonunda çıktığı 34 karşılaşmada rakip kaleleri 20 kez sarsan İcardi’nin performansından memnun kalan Fransız ekibi 50 milyon Euro transfer ücretiyle oyuncunun bonservisini aldı. Yapılan anlaşmaya göre Mauro İcardi, Paris’ten yıllık 10 milyon Euro net ücret kazanacaktı. İkinci sezonda attığı 13 golle beklentilerin altında kalan İcardi, geçtiğimiz sezon ise kayboldu. Messi, Neymar, Mbappe gibi ikonik bir hücum hattının arkasında kalan Arjantinli sezonu sadece 5 golle tamamladı.

Geçen sezon beklediği başarıyı yakalayamayan Paris Saint Germain yazın bir teknik direktör değişikliğine gitti ve daha önce Lille ile Psg’yi geride bırakarak bir peri masalı gerçekleştirip Fransa şampiyonluğu yaşayan 56 yaşındaki teknik adam Cristophe Galtier’i takımın başına getirdi. Fransız teknik adam geldikten sonra İcardi ile yaptığı ilk görüşmede Arjantinli oyuncuyu takımda istemediğini ve kendisine yeni bir kulüp bulması gerektiğini belirtti.

Oyuncu Galatasaray’ı İstedi

Yeniden ilk 11’de forma giyeceği bir kulüp arayışına başlayan Mauro İcardi, çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Galatasaray ile temas kurmaya başladı.

Paris oyuncunun gitmesine dünden razı olsa da Arjantinlinin maaşını karşılayacak bir takım bulmak pek mümkün gözükmüyordu. Mauro İcardi’nin en ciddi talibi olan Galatasaray’ın da böyle bir maddi gücü yoktu. Arjantinli gazeteci Augusto Tartufoli’nin haberine göre Psg’nin Katarlı sahipleri oyuncunun maaşının 6 milyon Euro’luk kısmını karşılamaya hazırdı ancak daha fazlasını da ödemek istemiyordu. Kulübün beklentisi oyuncuyu kiralayacak takımın arada kalan 4 milyon Euro’yu karşılamasıydı. Ancak Galatasaray’ın böyle bir para vermeye de niyeti yoktu. İşte bu noktada devreye İcardi girdi. İlk 11’de oynamaya büyük bir özlem duyan Arjantinli oyuncu, transfer görüşmeleri için geldiği İstanbul’dan çok memnun kaldığını ve burada oynamak istediğini belirtti. Eşi ve aynı zamanda menajerliğini üstlenen Wanda Nara’da İstanbul’da yaşamak istiyordu. Galatasaraylı yetkililerin Wanda ve İcardi ile yapılan görüşmede tarafa sadece 750 bin Euro ödeyebileceğini iletmesi üzerine ikili İstanbul’da yaşamak ve sarı kırmızılı camiaya imza atabilmek için aradaki 3 milyon 250 bin Euro’luk farktan hiç düşünmeden vazgeçti. Böylelikle taraflar anlaşma sağlandı. Galatasaray’ın Paris ekibi ile yaptığı son görüşmeden de olumlu sonuç çıktı ve Galatasaray hiçbir kiralama ücreti ödemeden İcardi’yi kadrosuna kattığını duyurdu. Arjantinli oyuncu özel jet ile İstanbul’a geldi ve sarı kırmızılı ekiple 1 yıllık kiralık sözleşme imzaladı.