OKAN BURUK “ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ” DEDİ

Posted by

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Avrupa’da 17. kez boy göstereceği, Şampiyonlar Ligi, 2 Aralık Çarşamba günü, Alman Ekip Leipzig ile karşılaşacağı müsabaka öncesi basın toplantısında konuştu. Buruk: “Rakibimizi daha yakından tanıdık.

Bu maçın gruptaki durumumuzu belirleme açısından önemini biliyoruz. Rakibimizin ne kadar değerli bir takım olduğunu da biliyoruz. Oyuncularıma güveniyorum. Oyun güçlerine, taktik bilgilerine güveniyorum. Dört Şampiyonlar Ligi maçında bu gücü gördük, beşincisinde de hem kulübümüze hem de ülkemize yakışır şekilde elimizden gelenin en iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı.

Geçen sezon Süper Lig’de şampiyonluk elde ettiklerinde de aynı periyoda girdiklerini söyleyen Okan Buruk: “Bu süreç bize zor gelmiyor. Aksine çok heyecanlı ve mutlu ediyor. Asıl zor gelen milli takım araları. Aralar bize çok zarar veriyor. Bu tempoya alıştık, ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde oynamak bizi mutlu ediyor. İki lige de aynı önemi veriyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmaya çalışıyoruz. Ligdeki kötü gidişimizi iyiye çevirmeye çalışıyoruz. İkisi de bizim için çok önemli” dedi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ MOTİVASYONU ÇOK FARKLI

Başakşehir Süper Lig’d 28 Kasım’da Denizlispor’a karşı beraberlik elde etmişti. Aldıkları bu beraberlikten sonra motivasyonların düşüşte olduğu takımı için Okan Buruk: “Tekrar gruba baştan başlamak isteriz. Şu andaki tecrübemiz, oyunumuz… Rakipleri çok daha iyi tanıyoruz. Tekrar gruba başlamak ve Leipzig’e karşı oynamak isterdik. Şansımız devam ediyor.

Burada alacağımız bir galibiyet bizi, ilk 2 ve 3. sıra için iddiamızı devam ettirecek. Bu tür maçlarda hem taktiksel hem de fiziksel açıdan çok iyi durumda olmamız gerekiyor. Ligdeki aldığımız beraberlik moralimizi bozsa da Şampiyonlar Ligi motivasyonu çok farklı.” Açıklamasında bulundu. Takımdaki eksikleri belirten Buruk, “Aleksic ve Crivelli bizle antrenmanlara başladılar.

Bugün de çıkacaklar. Mehmet Topal da başladı. Yarın bizle olacaklar. Kadroyu tamamlamış oluyoruz. Caiçara’nın durumu belli. Aleksic ve Crivelli yüzde yüz hazır değil ama kadroya alacağım.” şeklinde konuştu.

OKAN BURUK ALMAN TEMSİLCİNİN ÖNEMLİ İSİMLERE SAHİP OLDUĞUNUN FARKINDA

Leipzig için konuşan Okan Buruk: “İlk maça baktığımızda özellikle Angelino’nun iki gol atması ve oyuna damga vurması etkileyiciydi ama rakibimizin çok önemli isimleri var. Özellikle hücum hattında iyi oyuncuları var. Ön taraftaki tüm oyuncuları çok kaliteli ve fark oluşturacak oyuncular. Birini ön plana çıkartamam, tüm oyuncularının iyi olduğunu söyleyebilirim” dedi.