Başakşehir – Beşiktaş Maçında Mert Günok Yer Almayacak

Posted by

Önümüzdeki günlerde oynanacak olan Başakşehir, Beşiktaş maçı öncesinde futbolculara yapılan rutin covid-19 testi sonucu pozitif çıkan daha sonra ise testleri negatif çıkınca Manchester United’a karşı sahaya çıkan Mert Günok‘un TFF’nin Covid-19 tedbirleri gereğince bu hafta ligde yer almayacağı açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı önlemlere karşın UEFA ile yapılan görüşmeler sonrasında futbolcunun UEFA tarafından tekrar test edildiği ve yapılan testlerin negatif çıkması sonrasında maçlarda yer aldığı biliniyordu. Fakat toplam 4 PCR ve 1 Antikor olmak üzere toplam 5 test yapılan futbolcunun TFF’nin aldığı karar nedeni ile önümüzdeki günlerde maçlarda yer almayacağı bildirildi.

Başakşehir Açıklaması

TFF’nin aldığı karar sonrasında Başakşehir’den yapılan açıklamada futbolcunun tüm testlerinin negatif çıktığını vurguladı ve “Bilindiği üzere, UEFA Uluslar Ligi maçları için 9 Kasım-19 Kasım tarihleri arasında A Milli Takım kadrosunda olan ve 9 Kasım, 14 Kasım ve 16 Kasım’da UEFA’nın akredite ettiği laboratuvar tarafından yapılan tüm PCR testleri negatif çıkan oyuncumuzun Süper Lig’de oynadığımız Beşiktaş JK maçı öncesi 19 Kasım’da Türkiye’de farklı bir kurum tarafından yapılan testi pozitif çıkmıştı.” Sözlerine yer verdi.

Tekrar Test Edilecek

Başakşehir yaptığı açıklamanın devamında ise, “UEFA ile yapılan görüşmeler neticesinde, futbolcumuzun UEFA’nın akredite ettiği laboratuvar tarafından tekrar test edilmesine karar verilmiştir. 20 Kasım ve 22 Kasım’da yapılan testlerin negatif çıkması sonucunda UEFA, A Milli Takım kampından başlayarak 2 hafta boyunca düzenli aralıklar ile teste soktuğu futbolcumuzun negatif olduğuna kanaat getirmiş olup, Manchester United mücadelesinde yer alabileceğini bildirmiştir.” İfadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerdeki karşılaşmalarda Türkiye Futbol Federasyonu’nun Covid-19 nedeni ile aldığı önlemler gereğince Başakşehir oyuncusunun yer almayacağı bildirildi. Başakşehir yaptığı açıklamanın son kısmında ise, “Öte yandan, tüm bu süreçte UEFA’nın akredite laboratuvarı tarafından yapılan 2 PCR testi dahil olmak üzere toplamda 4 PCR ve 1 Antikor test sonucu da negatif çıkan oyuncumuzun, Türkiye Futbol Federasyonu Covid Sağlık Rehberi’ndeki kurallar gereği Yukatel Denizlispor müsabakasında forma giyemeyeceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.” Sözlerine yer verdi.