MİLLİ TAKIM GOLLERİ NORVEÇ İÇİN HAZIRLADI

Posted by

A Milli Türkiye Takımımız 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında Norveç ile karşı karşıya gelecek. Bu maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan milli takımımız Norveç karşısında kesin bir galibiyet arayacak. Oldukça heyecanlı ve kıran kırana bir maç olacağı düşünülen Norveç’e Türkiye maçı için Şenol Güneş ve öğrencileri tüm hazırlıkları tamamladı.

MİLLİ TAKIMDA HEDEF DÖRT GOL

A Milli Türkiye takımımız bu akşam, 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de Norveç ile onuncu kez karşı karşıya gelecek. Bundan önce oynanan dokuz maçın sonuçları ise şu şekilde; dört maçı Türkiye kazanırken üç maçı Norveç kazandı. Kalan iki maçta golla eşit olduğu için beraberlikle sonuçlandı. Türkiye onuncu kez karşı karşıya geldi Norveç’e bir kez daha yenerek Norveç karşısındaki galibiyetini beş maça çıkarmak istiyor.

A Milli takımımız Türkiye 98 yıllık Dünya Kupası tarihi kapsamında 89 farklı ülkenin milli takımıyla karşı karşıya geldi 98 yıllık tarihinde toplam 314 resmi 273 ise özel maça çıkan A Milli takımımız Türkiye toplamda 587 maça çıktı. Bu maçlarda biri hükmen galibiyet olmak üzere 223 galibiyet 140 beraberlik ve 224 mağlubiyet yaşayarak sahadan ayrılmak durumunda kaldı.

A Milli takımımız Türkiye maçın son anlarında ata kalkıp maçı kazanan son dakikalarda farkını ortaya koyan bir takım olduğu için artık ilk dakikalarda farkını ortaya koyarak maçı kesin bir galibiyetle kazanmak istiyor. Yenilen bir milli takım ile sahaya çıkan A Milli takımımız Türkiye gençlerin de önünü Açarak tüm dünyaya milli takımın gücünü göstermek istiyor.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

NORVEÇ: JARSTEIN, STRANDBERG, LODE, MELING, ÖDEGAARD, BERG, SVENSSON, MIDTSJO, THORTSTVEDT, SÖRLOTH, HAALAND

TÜRKİYE: UĞURCAN, ZEKİ, ÇAĞLAR, O. KABAK, UMUT, OZAN, OKAY, HAKAN, YUSUF, KENAN, BURAK

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

A Milli takımımız Türkiye bugün, 27 Mart Cumartesi akşamı saat 20:00’de Norveç ile karşı karşıya gelecek. Maç İspanya’nın Malaga kentinde oynanacak.

Karşılaşmayı canlı yayında kendi saatinde TRT bir ekranlar üzerinden izleyebilirsiniz. Norveç karşısında da kesin galibiyet almak isteyen Türkiye bu maçtan sonra Letonya ile karşılaşacak ve yine Letonya maçına Murat’la çıkmak için Norveç karşısında kesin bir galibiyet arayacak.