Mauro Icardi

Posted by

Futbol kariyerine profesyonel olarak küçük yaşlarından itibaren adım atan futbolcu Mauro Icardi, Galatasaray transfer haberlerinde sık sık isminin anılmasının ardından sporseverler tarafından merak konusu olan bir kişilik haline gelmiştir. Sağ ayağını muhteşem bir şekilde kullanan Mauro Icardi’nin, 2022-2023 sezonu döneminde Galatasaray’da oynayacağı netleştiği sırada ve imzalarda atılmışken Mauro Icardi kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda oynadı, geçen sezon kaç gol attı, mevkisi ne gibi çeşitli sorular ortaya çıkmıştır. Tüm bu soruların cevaplarını en doğru ve en güncel içerikler ile siz sevgili okurlar için oluşturduk.

Mauro Icardi, sağlık kontrolünden geçmesinin ardından sarı – kırmızılı takım Galatasaray ile birlikte resmi sözleşmeye imzasını attı. Arjantinli futbolcu kariyeri boyunca Paris Saint Germain takımı dışında Sampdoria ve Inter’de takımlarında da forma giyerek ter atmıştır. Şimdi de sırada Mauro Icardi hakkındaki bilgilerde.

Mauro Icardi Kimdir?

Tam ismi ile Mauro Emanuel Icardi Rivero, 19 Şubat 1993 tarihinde Arjantin’in Rosario şehrinde dünyaya gelmiştir. 29 yaşında olan ve 1,81 cm boyunda olan başarılı futbolcu Mauro Icardi 2014 senesinde Wanda Nara ile evlenerek hayatını birleştirmiştir. Mauro I cardi ve Wanda Nara çiftinin bu evlilikten Francesca Icardi Nara ve Isabella Icardi adında 2 çocuğu dünyaya gelmiştir.

Futbol kariyerine Vecindario takımının altyapısında başlamış olan Mauro Icardi, 2008 yılında da Barcelona U16 takımına gelmiştir. Bu takımda U18 ve U19’da sergilediği oyunların ardından 2011 yılında Sampdoria U19’un yolunu tutmuştur. Aynı yıl içerisinde Sampdoria A Takımı ile sözleşmeye imza atmıştır.

Cenova kulübünde geçirmiş olduğu 6 aylık kiralık döneminde genç takımda forma giymiş ve çok başarılı olmuştur. 400.000 euro gibi uygun bir bedelle de Sampdoria’nın oyuncusu olan Icardi, bu dönem sonunda 2012-13 sezonundan itibaren Sampdoria’nın A takımında görev alarak 33 maçta kaydettiği 11 golle dikkatleri çekmiştir.

Gösterdiği performans ile oldukça fazla şekilde dikkatleri üzerinde toplayan başarılı futbolcu Mauro Icardi, 2013 yılında 13 milyon euro bonservis ile Inter’e transfer olmuştur. Bu takımda da 6 yıl forma giyen ve ter atan Mauro Icardi, performansını sürekli olarak yukarı taşıdı. 2019 yılına gelindiğinde ise kiralık olarak PSG’ye adım atan yıldızı parlayan oyuncunun 1 sene sonra 50 milyon Euro’ya bonservisi alındı.

2022 – 2023 sezonu için Galatasaray PSG’den başarılı futbolcu Maruo Icardi’yi sezon sonuna kadar kiraladı ve imzalar atıldı. Bunun sonucunda Mauro Icardi 2022 – 2023 sezonu boyunca Galatasaray forması giyecek ve muhteşem oyununu sergileyebilecek.

Mauro Icardi Geçen Sezon Kaç Gol Kaydetti ve Mevkisi Nedir?

Geçtiğimiz sezonda çıkmış olduğu 30 adet maçta sadece 5 gol kaydedebilen forvet mevki oyuncusu Mauro Icardi, PSG forması ile birlikte toplam olarak 92 resmi maça çıkarken, bu mücadelelerde de toplam olarak 38 adet gol kaydetmiş ve 10 adet asist üretmiştir.