KAYSERİSPOR 1 PUANLA TEHLİKE BÖLGESİNDEN ÇIKTI

Posted by

Süper toto süper Lig’in 39. haftasında Kayserispor için oldukça önemli bir maç oynandı. Deplasmanda Malatyaspor ile karşı karşıya gelen Kayserispor takımı beraberlik sonucu ile aldığı bir puanla tehlike bölgesinden çıkabildi.

39 puana ulaşan Kayserispor takımı 17. sırada yer alıyor. Maçın sonunda ev sahibi takım Yeni Malatyaspor 41 puana ulaşırken Kayserispor ise 39 puana ulaştı. Gelecek hafta Yeni Malatyaspor Rizespor ile karşı karşıya gelecek HES Kablo Kayserispor ise Gaziantep Futbol Kulübü ile karşı karşıya gelecek.

KAYSERİSPOR LİGDE KALMAK İSTİYOR

Süper toto süper Lig’in 39. haftasında bir puan kazanan Kayserispor takımı tehlike bölgesinden çıktı. Bu sezon süper toto süper Lig’de son dört takım elenecek. Kayserispor takımı ise bir puanlık farkla son dört takımdan kurtuluyor.

17. sırada yer alan Kayserispor takımı kalan haftada aynı galibiyetle ve iyi değerlendirmek istiyor. Kayserispor takımın son üç maçına çıkacak. İlk olarak kendi evinde Gaziantep ile karşı karşıya gelecek olan Kayserispor takımı sonrasında deplasmanda Başakşehir ve son maçında da kendi evinde Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek.

Kayserispor son maçlarını iyi bir şekilde değerlendirerek puan toplamak istiyor. Tekrardan kırmızı bölgeye girmek istemeyen Kayserispor takımı taraftarlarına bir söz verdi sezonu süper toto Süper Lig’de kalarak tamamlamak istiyor.

KAYSERİSPOR İLK GOLÜ ATTI

Deplasmanda sahaya çıkan Kayserispor takımı maçın ilk gölünü attı. 40. dakikada İlhan parlak ile öne geçen konuk takım Kayserispor ilk yarıyı üstün bir şekilde tamamladı.

İkinci yarıda da skoru değiştirmek istemeyen Kayserispor takımı farkı açmak istese de 65. dakikada Malatyaspor beraberliği sağladı. Adem Büyük Malatyaspor adına beraberliği getiren golü attı.

Maçın 65. dakikasından sonra her iki takımda yeni goller bulmak istese de skor değişmedi. Hem Malatyaspor hem de Kayserispor takımı bir puan alarak sahadan ayrıldılar.

Maçın sonunda ev sahibi takım Yeni Malatyaspor 41 puana ulaşırken Kayserispor ise 39 puana ulaştı. Gelecek hafta Malatyaspor Rizespor ile karşı karşıya gelecek Kayserispor ise Gaziantep ile karşı karşıya gelecek.