Jorge Jesus Nihayet Ülkemize Geldi

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon da beklentilerin altında kalan Fenerbahçe’de yeni teknik direktör olması beklenen Jorge Jesus İstanbul’a dün gece itibariyle indi.

Başkan Ali Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yönetimi devraldığı günden beri yaşanan istikrarsızlık Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda da devam etti.

Bir türlü ne teknik direktör konusunda ne de kadro konusunda istediği düzeni sağlayamayan sarı lacivertli kulüpte, bu sezonda da hedef elbette şampiyonluktu.

Fenerbahçe Sezonu Değişimlerle Geçirdi

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’na teknik direktör belirsizliği ile başladı. Geçtiğimiz sezon son maçlarda kaçan şampiyonlukların ardından teknik direktör Emre Belözoğlu ile yollar ayrıldı. Hem kamuoyunda hem de camiada genç teknik adam ile yola devam edilmesini isteyenler olduğu halde kesin kararını ayrılık yönünde veren Başkan Ali Koç liderliğindeki yönetim kurulu, onun yerine sürpriz bir ismi göreve getirdi.

Sarı lacivertli kulüpte daha önce Aziz Yıldırım döneminde de çalışmış olan Portekizli teknik adam Vitor Pereira, Fenerbahçe’nin Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’ndaki teknik patronu oldu.

Teknik direktör Vitor Pereira önderliğinde sezon aslında oldukça iyi başladı. Sarı lacivertli takımın ilk haftalarda oynadığı futbol gelişime açık olarak nitelendirilirken, alınan üst üste galibiyetlerle zirve mücadelesinde Fenerbahçe’nin adı en yukarılardaydı.

Ne var ki Trabzonspor ile deplasmanda oynanan maç sarı lacivertli kulübün bütün dengesini bozdu. O maçta verilen hakem kararları sarı lacivertli camiada büyük tepkiye neden oldu. Bilhassa Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un hava alanında megafonla yaptığı konuşma haftalarca gündemden düşmedi.

Hal böyle olunca sarı lacivertli takımın sezon başında teknik direktör Vitor Pereira ile yakaladığı rüzgar da kesildi. Fenerbahçe’nin üst üste yalpaladığı haftalardan sonra en çok etkilenen isim ise teknik direktör oldu.

Sürecin sonunda Portekizli teknik direktör daha fazla görevine devam edemedi ve devre arasında Başkan Ali Koç tarafından görevinden alındı.

Onun yerine ise kulübün eski teknik direktörlerinden bir diğeri, İsmail Kartal Fenerbahçe ile anlaştı.

Jorge Jesus Yeni Patron Olmak İçin Geldi

Her ne kadar ilk günlerinde tepkiyle karşılansa da teknik direktör İsmail Kartal’ın başarısından sonra camia onun etrafında birleşti. Lakin bu da onun gelecek sezon yerini Jorge Jesus’a kaptırmasına engel olmadı.

Başkan Ali Koç’un uzun düşüncelerden sonra takımın patronluğu için tartışmasız bir ismi seçme yönünde harekete geçmesiyle yeni patron Jorge Jesus oldu.

Portekizli dünyaca ünlü antrenör Jorge Jesus, dün itibariyle İstanbul’a geldi. Jorge Jesus ve ekibinin önümüzdeki günlerde başkan ile son bir toplantı yapıp imza atması bekleniyor. İmzadan sonra ise Jorge Jesus yönetimindeki “yeni” Fenerbahçe’nin ne yapacağı ve nasıl performans sergileyeceği ise şimdiden çok merak ediliyor.

Bakalım Portekizli teknik direktör Jorge Jesus yeni sezonda sarı lacivertli taraftarlara çok özledikleri Spor Toto Süper Lig şampiyonluğunu getirebilecek mi?