Jorge Jesus Beşiktaş’ı İzliyor

Posted by

Hafta sonu deplasmanda oynanacak Beşiktaş karşılaşması ile Türkiye kariyerindeki ilk derbi karşılaşmasına çıkacak olan Jorge Jesus kafayı Beşiktaş ile bozmuş durumda. Beşiktaş’ın oynadığı tüm karşılaşmaları izleyip derbi ile ilgili planını çıkarmak üzere notlar alan Portekizli tecrübeli teknik adam, ilerleyen idmanlarda milli takımdan dönen oyuncularından takıma eklenmesiyle planını oyuncularına aktaracak.

Jesus Çalışmaya Başladı

Milli aranın sona ermesinden sonra Spor Toto Süper Ligin 8. Haftasında deplasmanda Beşiktaş’ın konuğu olacak Fenerbahçe’de Jorge Jesus çalışmalara başladı. Milli ara sebebiyle takımın eksik olması idmanların tam olarak verimli gerçekleşmesine engel oldu. Jorge Jesus bu bölümü kullanarak 2 haftalık aranın büyük bölümü Beşiktaş’ı izlemeye ayırdı. Valerien İsmael yönetiminde sezona iyi bir başlangıç yapan Beşiktaş’ın tüm maçlarını kasetlerle izleyen Jorge Jesus, derbi planını yavaş yavaş hazırlamaya başladı.

Sezona hem Avrupa’da hem de ligde oldukça başarılı başlayan Fenerbahçe’de camia uzun süre aradan sonra ilk defa bu kadar iyi bir hava yakaladı. Bu durumun farkında olan Jorge Jesus, Beşiktaş karşısında çıkılacak karşılaşmaya son derece büyük önem veriyor. Kariyerinde bu tarz büyük maçlara çok kez çıkan Portekizli kurt adam hazırladığı planla şampiyonluk yolundaki rakiplerinden Beşiktaş’ı deplasmanda yenerek hem camiadaki güzel havayı katlamak  hem de rakiplerine gözdağı vermek istiyor.

Bu doğrultuda video analiz ekibiyle birlikte gecesini gündüzüne katan Jorge Jesus, takımın tam kadro toplanmasını bekliyor. Tüm takım idmanlara başlandığında video odasında rakibi saatlerce analiz ederek hazırlanan plan saha içinde tekrar tekrar denenerek oyuncuların hafızasına kazınacak ve derbiye bu şekilde çıkılacak.

Joshua King İdmanlara Başladı

Milli ara sebebiyle idmanları tam anlamıyla gerçekleştiremeyen Fenerbahçe’de eldeki oyunculara ağırlıklı olarak kondisyon yüklemesi yapıldı. Sakatlıkları bulunan oyuncuların tedavisi yapılırken geri kalan isimlere de fazla yüklenilmedi.

Özellikle milli takımından sakatlığı nedeniyle erken ayrılmak durumunda kalan Joshua King’in sakatlığı atlatması teknik ekibi sevindirdi. Bugün takımla çalışmalara başlayan Norveçli oyuncunun teknik direktör Jorge Jesus’un görev vermesi halinde hafta sonu oynanacak Beşiktaş derbisinde süre alması bekleniyor. Ayrıca sakatlığı bulunan bir diğer isim olan Serdar Aziz’den de sevindirici haber geldi. Milli arada yapılan tedavilerle sakatlığını tam olarak atlatan Serdar Aziz’de hafta sonu forma giyebilecek.

Luan Peres’in durumu ise zor gözüküyor. Henüz yaşadığı sakatlığı tam olarak atlatamayan Fransız stoperin yarın takımla yapılacak idmana çıkması beklense de durumu hala netlik kazanmış değil. Yarın hafif tempoda kendini deneyecek olan 30 yaşındaki Fransız stoper kendisini iyi hissetmesi halinde takımla idmanlara devam edecek. Ancak Fransız oyuncunun bir ağrı hissetmesi durumunda teknik ekip acele etmek istemiyor. Öyle bir durumda Fransız oyuncu çalışmayı yarım bırakacak ve tedavisine devam edip çalışmalarını takımdan ayrı şekilde gerçekleştirmeye devam edecek.