İRFAN CAN TRANSFERİ HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Posted by

Zorlu geçen İrfan Can Kahveci transferini başarı ile kapatan ve yetenekli oyuncuyu kadrosuna katan ekip Fenerbahçe oldu. Sarı-lacivertliler Milli takım formasını da terleten futbolcu ile 4.5 senelik kontrat imzaladı.

Fenerbahçe’nin İrfan Can Kahveci transferinde Galatasaray’a rakip olarak devreye girmesiyle beraber Galatasaray, İrfan Can Kahveci için cumartesi günü yeni bir müzakere istek etti. Bu kere müzakere Abdürrahim Albayrak’ın işyerinde gerçekleşecekti.

Başkan Mustafa Cengiz ve sarı kırmızılı idare kurulu üyeleri, Göksel Gümüşdağ ile bir araya geldi. Teklifleri açıktı; İrfan Can’ı alalım, 5,5 milyon Euro verelim.

Ayrıca Linnes’i size verelim. Sezon sonuna kadar da ücretini hepimiz ödeyelim. Şampiyon olursak 1 milyon Euro bonus ve satıştan yüzde 30 hisse verelim. Başakşehir Kulübü yöneticileri Galatasaray ile görüşmeye giderken kulübe bir de direktif bırakırlar.

İrfan Can Kahveci kulüpten ayrılmayacağı ve telefonunu da kapalı tutacağı yönündedir bu direktif. Galatasaray teklifini 1,5 milyon Euro daha yükseltmiştir.

Bu öneri ile Galatasaray bir adım öne geçmiştir. Ama Fenerbahçe Kulübü transferdeki ısrarını sürdürür. Sportif Direktör Emre Belözoğlu, İrfan Can Kahveci’nin menajeri Batur Altıparmak ile Başakşehir Kulübü’ne gelir. Bu kere Fenerbahçe ile pazarlıklar başladı.

Başakşehir Kulübü yetkilileri İrfan Can ile bir araya geldi.  İrfan Can’ın iki kulüp hakkında fikri kendisine bu suali iki kulübün teklifleri eşit olduğunda sorulmasını istediğini, O vakit karar verebileceğini ama hangi kulübün teklifi Başakşehir’in menfaatlerine uygunsa kendisinin kabul edeceğini belirtti.

TRANSFER PAZARLIĞI

7 milyon Euro, 1 milyon Euro şampiyonluk primi ve satıştan yüzde 20 hisse ile İrfan Can Kahveci, Fenerbahçeli olur.  Ama bu aktarma süreci için son cümleyi bir Başakşehirli idareci söylediği, bu transferi Galatasaray’da Fatih terim, Fenerbahçe’de Ali Koç istediğidir.

İrfan Can’ın bu lafları sonrası Fenerbahçe ile pazarlık başlar. Emre Belözoğlu, geçirme bitmeden kulüpten ayrılmayacağını söyler. Ama tam olarak da antak kalma sağlanamaz. Bunu üstüne Başkan Göksel Gümüşdağ, Emre’ye eğer İrfan Can Kahveci’yi almadan gitmem diyorsa Sayın Ali Koç ile konuşmasını şartların belli olduğunu iletmesini dile getirdi.

ALİ KOÇ ETKİSİ

Emre Belözoğlu telefonla Ali Koç’u arar. Koç saat 19.00’da Başakşehir Kulübü’ne gelir. Ve ağzından çıkan ilk cümle Hayırlı olsun deyip el sıkışmadan buradan ayrılmayacağı yönündedir. Dahası yanında bir de paket getirmiştir. Paket açılır arasında İrfan Can Kahveci formaları çıkar. Koç, transferi bitireceğinden öylesine emindir ki, Fenerium formaları basmıştır bile. Sonuçta el sıkışılır.