GENÇLERBİRLİĞİ BERABERE KALDI

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 36. haftasında Kayserispor ve Gençlerbirliği takımları karşı karşıya geldi. Kayserispor ev sahipliğinde oynanan bu maç her iki takım içinde oldukça önemliydi. Hem Kayserispor takımı hem de Gençlerbirliği takımı eleme potasında yer aldığı için bu maçtan alacaklar üç puan altın değerini taşıyordu. Maç her iki takımın da eşit sayıda gol atmasıyla beraber ile tamamlandı.

GENÇLERBİRLİĞİ HALA ELEME POTASINDA

Süper toto süper Lig’in 36. haftasında Gençlerbirliği takımım deplasmanda maçı kazanmak için çıktı Kayserispor karşılaşmasında iki gol attı fakat rakip takımda iki gol attığı için her iki takımda puanları bölüşerek sahadan ayrıldı. Maçın ilk gol perdesine 39. dakikada Kayserispor takımı açtı. Ev sahibi takımı 39. dakikada Pedro Henrique ile ilk golü buldu.

İlk yarıda başka bir gol olmadığı için ilk yarı Kayserispor’u üstünlüğü ile tamamlandı. Ev sahibi takım bu üstünlüğü ikinci yılında devam ettirmek için devre arasında tüm planlarını ikinci yarıya göre tamamladı. Gençlerbirliği takımı ise ikinci evde gol bulmak için devre arasında teknik direktörleri ile beraber planlarda değişikliğe gitti.

Maçın ikinci yarısına konuk takım Gençlerbirliği oldukça aktif bir şekilde başladı.46. dakikada Gençlerbirliği takımı ilk gölünü buldu. Robert Piris Gençler birliği adına ilk golü attı ve gol perdesini açtı. Gençlerbirliği takımı skoru eşitledi bildi. 50. dakikada ise ilk gölünü sadece 4 dakika sonrasında Gençlerbirliği takımı ikinci golü buldu. Bogdan Stancu Gençlerbirliği takımındaki ikinci golü kaydeden oyuncu oldu. Gençlerbirliği takımı 50. dakikada 2-1 öne geçmiş oldu.

Maçın o dakikasından sonra Gençlerbirliği takımın skoru korumak için tüm performansını savunmaya verdi. Hücum yerine savunmayı ağırlık veren Gençlerbirliği takımı bir süre skoru koruyabilse de 82. dakikada Kayserispor’un atana karşı koyamadı.82. dakikada Kayserispor’dan İlhan Parlak şutunu vurdu ve skoru eşitledi. O dakikadan sonra maçta başka bir gol olmadığı için her iki takımda puanları bölüşerek sahadan ayrılmak durumunda kaldı. Hem Kayserispor’un hem de Gençlerbirliği’nin hedefi üç puanı alarak sahadan ayrılmakta.

Her iki takım içinde alacakları üç puan altın değerindeydi. Bir puan olarak getirmek durumunda kalan hem ev sahibi takım Kayserispor hem de konuk takım Gençlerbirliği istedikleri sonuca ulaşamasalar da bir puana tamam demek durumunda kaldılar.

GENÇLERBİRLİĞİ’NİN SÜPER LİG DURUMU

Spor Toto Süper Lig’in 36. haftasında bir puan olarak kapatan Gençlerbirliği takımı 32 puana ulaştı. 32 puanla 20. sıradaki yerini koruyan Gençlerbirliği takımı hala eleme potasında yer alıyor. Ev sahibi takım Kayserispor’da 35 puana yükseldi ve eleme potasının ilk sırasında 18. sırada yer alıyor. Bundan sonraki haftalarda her iki takımda eleme kıtasından çıkmak için üç puanları arayacaklar. Gençlerbirliği takımı 37. haftada Çaykur Rizespor ile karşı karşıya gelirken ev sahibi takım Kayserispor ise Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek.