Gaziantep FK’da Sumudica Dönemi Sona Erdi

Posted by

Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunun flaş ekiplerinden Gaziantep FK’da devre arasında ayrılık yaşandı. Yaklaşık 1.5 sezondur Gaziantep FK’da teknik direktörlük yapan ve bu sezon takım ile birlikle oldukça başarılı işlere imza atan teknik direktör Sumudica ile yolları ayrıldı.

Gaziantep FK ve 49 yaşındaki Rumen teknik adam karşılıklı olarak sözleşmelerini feshettiler. Gaziatnep FK Kulübü’nden yapılan açıklamada; takımın başında görevde olduğu süre boyunca katkılarından dolayı teşekkür edilirken, Sumudica ve ekibine bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dilendi.

Sosyal medyada da geniş yer kaplayan bu ayrılığın sebebinin ise geçtiğimiz günlerde Gaziantep FK yönetimi ile Rumen çalışıtırıcı Sumudica arasında geçen yeni sözleşme ve yıllık ücret açıklamalarının olduğu öne sürüldü.

Gaziantep FK’da Bülent Korkmaz Sesleri

Bu sezon Süper Lig’İn başarılı takımlarından Gaziantep FK’da sürpriz bir ayrılık yaşandı. Son günlerde Gaziantep FK yönetimi ile karşılıklı açıklamalarda bulunan 49 yaşındaki Rumen teknik direktör Sumudica, kulüp ile karşılık olarak sözleşmelerini feshettiler.

Marius Sumudica’nın teknik direktörlük görevinden gitmesinden sonra Gaziantep FK yönetimi, yeni teknik direktör arayışlarına hız kesmeden başladı.

Gaziantep FK’nın teknik direktörlük için ilk tercihi en son Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’u çalıştıran Bülent Korkmaz oldu.

Tecrübeli teknik çalıştırıcıya teklifte bulunan Gaziantep FK yönetimi, ilk görüşmede olumlu bir cevap aldı. Edinile bilgilere göre tarafların son kez biraraya gelmesinin ardından resmi olarak imzaların atılacağı konuşuluyor.

Marius Sumudica’nın Gaziantep FK Karnesi

Geçen sene, 2019 – 2020 sezonunun başında Gaziantep FK’da teknik direktörlük koltuğuna oturan Rumen teknik adam Marius Sumudica, takımıyla birlikte 34 maça çıkmıştı.

Bu 34 maçtan 11 galibiyet, 13 beraberlik ve 10 yenilgi alan teknik direktör Sumudica ve takımı, geçen sezonu 46 puan ile 8. sırada tamamlamıştı. Geçen sezon 49 gol atma başarısı gösteren Sumudica’nın takımı, kalesinde de 50 gol görmüştü.

Marius Sumudica, 2020 – 2021 sezonuna da Gaziantep FK’nın başında başladı ve şüphesiz geçen sezona göre çok daha başarılı bir performasn ortaya koydu.

Bu sezon 17 maçta takımının başında görev yapan Marius Sumudica, ligin en az yenilen teknik direktörü konumundaydı. Sumudica, Gaziantep FK ile 17 maçta 8 galibiyet, 7 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak takımını 31 puanla 4. sırada bıraktı.