YOLLAR AYRILIYOR MU

Posted by

Yazıyı yazdığım şu sıralar oynanan maç Sivasspor ile Gaziantep FK. Üst üste aldığı sonuçlarla herkesin dikkatini çekmeyi başaran Gaziantep nerede tökezleyecek bilmiyoruz ama teknik direktörleri Marius Sumudica bazıları için gönüllerin şampiyonu olmuş durumda.

Güney temsilcisi, Fatih Karagümrük ile oynadığı maçta son dakikalarda yediği golle 2-2 berabere kalmıştı. O maçtan sonra Sumudica’nın yaptığı konuşma herkesi olduğu gibi takımı da etkilemişti.

Ligin ilk haftasında Galatasaray’a kaybeden Gaziantep FK, o günden sonra çıktığı 15 maçta da mağlup olmamıştı.

Şu ana kadarki performansıyla bile kulübün tarihine geçen Rumen teknik adamın ülkemizdeki kariyeri kısa bir süre içinde sona erebilir. Zira tecrübeli çalıştırıcı ülkesinde verdiği demece göre Suudi Arabistan’dan çok yüksek bir teklif aldığını açıkladı.

NE DEMİŞTİ?

Hatırlanacağı üzere daha önce yapılan demeçler Gaziantep yönetimiyle Sumudica arasındaki uzaklaşmaya sebep olmuştu.

Gaziantep FK başkanı Mehmet Büyükekşi 3-1 kazandıkları Fenerbahçe müsabakasından sonra yaptığı açıklamada sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Marius Sumudica ile görüşme yapmak için acele etmediklerini, önlerinde daha uzun bir süre olduğunu belirtmişti.

Başkan yaptığı açıklamada yönetim kurulu ile görüştüklerini ve Mart-Nisan ayında sözleşmenin masaya konulacağını belirtti.

Bu açıklamaları duyan Rumen teknik adam ise kulüp başkanına kendine has üslubuyla cevap verdi.

Sumudica 4-0 kazandıkları Kasımpaşa karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada kulüp başkanına adeta ateş püskürmüştü.

Mart-Nisan laflarına sinirlenen Rumen hoca bunun kendisine yapılan bir saygısızlık olduğunu belirtmişti. Arabistan’da tanındığını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı oyunculara da aldığı teklifi gösterdiğini belirtti.

SONRASI

Bu demeçlerin ardından bir ismin geri adım atması beklenirken ilk hamle Gaziantep yönetiminden geldi. Aldığı başarılı sonuçlar ve ‘sempatik’ tavırlarıyla taraftarı arkasına alan Rumen hoca için Antep cephesinden yapılan açıklamaya göre sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Sumudica için gerekli görüşmelerin yapıldığı ve pandemi dönemi de göz önünde bulundurularak makul bir sözleşme teklifi yapıldığı ifade edilmişti.

Bu açıklamayla topu hocaya atan yönetim, beklenmeyen tepkiyle karşılaştı. Ülkesinde konuşan Sumudica 2 futbolcu bile alacak bütçemiz yok diyerek kulübe yakındı. Ayrıca Suudi Arabistan’dan astronomik teklif aldığını belirten hoca gitmeyi kafasına koymuş belli ki.

YORUM

Daha önce de ülkemizde Kayserispor’da görev yapan Rumen hoca aynı etkiyi gösterememiş ve kovulmuştu. Başarının gelmesiyle etki alanını genişlenttiğini düşünen hoca için Suudi Arabistan da iyi bir tercih olabilir.