Gaziantep FK Kupada Bursaspor’da Yendi

Posted by

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur maçında Gaziantep FK, 30 Aralık Perşembe günü kendi sahasında Bursaspor’u konuk etti. Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadelenin normal süresi karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.

Daha sonra karşılaşmada 15’er dakikalık iki uzatma devresi oynandı. Bu uzatma devrelerinde gol sesi çıkmayınca maçta seri penaltı atışlarına geçildi. Seri penaltı atışlarında ise rakibine 5 – 4’lük üstnlük sağlayan ev sahibi Gaziantep FK, kazanan taraf oldu.

Böylece deplasmanda oynadığı maçı penaltılarda kaybeden konuk takım Bursaspor, Ziraat Türkiye Kupası’na veda etti. Diğer yandan sahasında oynadığı maçı penaltılarda kazanan ev sahibi Gaziantep FK ise Ziraat Türkiye Kupası’nda bir üst tura yükseldi.

Gaziantep FK ve Bursaspor Karşılaşmanın Golleri

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur karşılaşmasına ev sahibi Gaziantep FK, rakibi Bursaspor karşısında Burak Bozan, Ertuğrul Ersoy, Steven Caulker, Toşça, Merkel, Maxim, Oğuz Ceylan, Halil Pehlivanoğlu, Enver Şahin, El Messaoudi ve Joao Figıeiredo 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Bursaspor ise rakibi Gaziantep FK karşısında Canberk Yurdakul, Taha Altıkardeş, Luka Capan, Uğur Yıldız, Onur Atasayar, Hasan Ayaroğlu, Burak Altıparmak, Alaskarov, İsmail Yüksek, Kubilay Sönmez ve Batuhan Kör 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında hem ev sahibi Gaziantep FK hem de konuk takım Bursaspor tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar. Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece maçın ilk 45 dakikası golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

Maçın 58. Dakikasında ev sahibi Gaziantep FK, Alexandru Lulian Maxim’in asistinde Mirza Cihan’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Bu golden 3 dakika sonra maçın 61. Dakikasında konuk takım Bursaspor, Burak Altıparmak’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca 15’şer dakikalık uzatma devrelerine geçildi. Bu uzatma devrelerinde de gol sesi çıkmayınca seri penaltı atışları kullanıldı. Seri penaltı atışlarında rakibi Bursaspor’a 5 – 4 üstünlük sağlayan Gaziantep FK, rakibini eleyerek Ziraat Türkiye Kupası’nda bir üst tura yükselmeyi başardı.

Gaziantep FK ve Bursaspor Maçının Detayları

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur mücadelesinde ev sahibi Gaziantep FK’da Mirza Cihan; konuk takım Bursaspor’da ise Kubilay Sönmez, Luka Capan ve Tuğbey Akgün maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Ev sahibi Gazianp FK’da Kitsiou, Mirza Cihan, Doğan Erdoğan, Dicko, Olkowski ve Yusuf Türk; konuk takım Bursaspor’da ise Acolatse, Kerem Şen, Ofosu ve Tuğbey Akgün oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.