Gaziantep – Anadolu Efes Karşılaşması

Posted by

ING Basketbol Süper Lig’in 9. Hafta erteleme maçında Andaolu Efes ve Gaziantep Basketbol karşı karşıya geldi. Anadolu Efes rakibini 60-68 mağlup etti.

Lider olarak na mağlup ünvanını devam ettiren Anadolu Efes şimdiye kadar çıktığı 14 maçı da kazandı. Konuk ekip Anadolu Efes karşılaşmanın ilk dakikalarından sonuna kadar önde götürdü ve parkeden galip ayrılan taraf oldu.

Efes’te Vasilije Micic 27 sayı v 4 asist ile maçın yıldızı olurken konuk ekipten Bryant Dunston da 15 sayı ve 10 ribaund ile galibiyete büyük katkıda bulunan isim. Ev sahibinde Mouhammadou Jaith’in 19 sayı ve 13 ribaund, Jyon Lemar’ın da 15 sayı elde etse de takım mağlubiyeti engelleyemedi.

Karşılaşma Dakikaları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 9. Hafta erteleme maçında Empera Halı Gaziantep Basketbol, Anadolu Efes’i kendi sahasında konuk etti. Konuk ekip karşılaşmanın başında üstün olduğu maçı 60-68’lik skorla kazandı ve 14 maçlık namağlup olma serisini devam ettirdi.

Lig lideri Anadolu Efes bu galibiyetle birlik ligde çıktığı 14 maçı da kazanmış oldu. Gaziantep Basketbol ise 15 maça çıktı ve 15 maçta 8 yenilgi yaşadı.

Efes’te Vasilije Micic 27 sayı v 4 asist ile maçın yıldızı olurken konuk ekipten Bryant Dunston da 15 sayı ve 10 ribaund ile galibiyete büyük katkıda bulunan isim.

Ev sahibinde Mouhammadou Jaith’in 19 sayı ve 13 ribaund, Jyon Lemar’ın da 15 sayı elde etse de takım mağlubiyeti engelleyemedi.

Özellikle son çeyrekte başa baş giden mücadelede Anadolu Efes Rodrigue Beaubois’ın sayılarıyla farkı 9’a çıkarttı Daha sonra Gaziantep skor üretmeye çalışsa da konuk ekip farkın kapanmasına izin vermedi ve Anadolu Efes galibiyet ile ayrıldı. Karşılaşma 68-60 Anadolu Efes’in galibiyeti ile son buldu.

Karşılaşma Detayları

Skor: Empera Halı Gaziantep Basketbol: 60 – Anadolu Efes: 68

Gaziantep’te oynanan karşılaşma Şahinbey Spor Salonu’nda oynandı. Karşılaşmanın hakemleri ise Aytuğ Etki, Can Mavisu, Serhat Büker idi. Takımlarda yer alan isimler ise;

Empera Halı Gaziantep: İsmail Cem Ulusoy 8, Orhan Aydın Haciyeva, Jaiteh 19, Simpson, Tomas 2, Lemar 15, Kelly 12, Muhammed Doğan Şenli 4, Metehan Akyel

Anadolu Efes: Singleton 7, Doğuş Balbay, Micic 27, Dunston 15, Simon 2, Beaubois 11, Yiğitcan Saybir 2, Tolga Geçim, Sertaç Şanlı, Ahmet Buğrahan Tuncer 4

1. Periyot: 9-18

Devre: 24-35

3. Periyot: 43-48