GALATASARAY’IN GÜNDEMİ EZGJAN ALIOSKI

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 27. haftasında da galibiyet serisini bozmayıp zirve koltuğunda oturmayı sürdüren Galatasaray, gelecek sezon için transfer çalışmaları yapmaya devam ediyor.

Ocak 2020’den beri takımda olan Marcelo Saracchi’nin bonservisini almayacak olan Aslan, Uruguaylı genç oyuncunun yerine Makedon oyuncu Ezgjan Alioski’yi gündemine aldı.

Yetenekli sol bekin, Leeds United’dan ayrılmaya karar vermesi, sarı kırmızılı ekibin Alioski’yi transfer gündeminin üst sıralarına koymasında en büyük etken oldu.

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 27. haftasında da zirve koltuğuna oturmada en güçlü rakip olduğunu göstermeye devam ediyor. 2020–2021 sezonunda yaptığı isabetli transferlerle adından söz ettiren sarı kırmızılı takım, gelecek sezon için de başarılı transferler yaparak şampiyonluk koltuğunun en güçlü adaylarından biri olduğunu şimdiden göstermek istiyor.

Özellikle 2021 Şubat ayında sarı kırmızılı takıma katılan Mostafa Mohamed, Galatasaray’ın scout ekibinin ne kadar isabetli kararlar verdiğinin bir göstergesi gibi duruyor. Öte yandan, sarı kırmızılı scout ekibi önümüzdeki sezon için yeni isimleri gündemine aldı.

Bu isimlerin en önemlilerinden biri Makedon sol bek Ezgjan Alioski. Aslında Alioski ile ilgili transfer haberleri 2021 Ocak ayı sonlarında gündeme gelmeye başlamıştı.

Galatasaray ara transfer döneminin bitmesinden hemen önce Senegalli oyuncu Mbaye Diagne’yi West Bromwich’e kiraladı.

Bu transferden sonra, sarı kırmızılı scout ekibi takıma yapacağı diğer takviyeleri düşünürken Ezgjan Alioski’yi de gündemine almıştı. Ayrıca o süreçte Makedon oyuncu Alioski, söz konusu bu transfer atağıyla ilgili bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Leeds United’da mutluyum

29 yaşındaki futbolcu Ezgjan, yaptığı o açıklamalarda takımı Leeds United’da mutlu olduğunu dile getirmişti.

Alioski sözlerine bu takımda bu tarzda oynamayı sevdiğini, inanılmaz oynadıklarını, her geçen gün kendini geliştirdiğini, her gün yeni bir şeyler öğrendiğini ve Premier Lig’de Avrupa’nın en iyi oyuncularına karşı oynamanın harika bir his olduğunu dile getirerek devam etmişti.

İngiliz takımı Leeds United ise Premier Lig’e 2020’de 16 yıl sonra yeniden katılmayı başarmıştı.

Galatasaray adaylardan en güçlüsü

Başarılı futbolcu hakkında çıkan son haberlerde ise Alioski’nin sözleşme yenilemesi için kulübünden gelen teklifi reddettiği belirtiliyor.

Sezon sonunda Leeds United ile sözleşmesi bitecek olan Makedon oyuncu, menajeriyle temasa geçti ve yeni bir kulüp istediğini iletti. Öte yandan Galatasaray’ın Ezgjan Alioski için en güçlü aday olduğu da belirtilenler arasında.