ARDA TURAN İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Posted by

2020 Ağustosu’nda yuvaya geri dönen ve Galatasaray ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayan profesyonel oyuncu Arda Turan, bu sezon ligde geriye kalan 14 maçın en az 5’inde ilk 11’e dahil olup sahaya çıkarsa, imzalanan kontrattan kaynaklı olarak opsiyon devreye girecek.

34 yaşındaki emektar oyuncu 2020’de tekrar sarı kırmızılı camiaya dönerken kulüple 4 milyon TL maaş için anlaşmıştı. Arda Turan için söz konusu opsiyon devreye girerse yetenekli oyuncunun sözleşmesi 1 sene daha uzayacak ve maaşı 4 milyon TL’den 5 milyon TL’ye çıkacak.

Galatasaray’a 2020’de dönen ve sarı kırmızılı kulüple 1+1’lik sözleşme yapan Arda Turan’ın opsiyonu, gerekli şartlar hazır olduğunda devreye girecek. Aslan’ın emektar oyuncusu, bu sezon ligde geriye kalan 14 maçın en az 5’inde daha ilk 11’de forma giyerse, söz konusu sözleşmenin opsiyonla ilgili maddesi uygulamaya konulacak.

Mukavelenin diğer detaylarına bakılacak olursa, Arda Turan kulüp ile 4 milyon TL net ücret karşılığında anlaştı. Sözleşmede ayrıca Turan’ın maç başı 100 bin TL kazanacağı belirtilmiş.

Arda’nın üzerine anlaştığı diğer maddelerde ise sarı kırmızılı futbolcunun iki tane ayrı başarı bonusu alması, bu bonusların miktarlarının Galatasaray 2021’de lig şampiyonluğuna ulaşırsa 1 milyon TL olarak, Avrupa Ligi şampiyonluğuna ulaşırsa 2 milyon TL olarak belirlenmesi kararlaştırılmış.

Son olarak eğer sarı kırmızılı oyuncu, Galatasaray’ın çıkacağı karşılaşmaların yüzde 51’inde forma giyerse kulüple yapılan sözleşme 1 sene daha uzayacak. İşte söz konusu opsiyon, bu maddeye dayanarak devreye girecek.

Turan bu sezon Süper Lig’de geriye kalan 14 maçın en az 5’inde daha ilk 11’de yer alıp sahaya çıkarsa hem 1+1’lik sözleşmesi uzayacak hem de futbolcunun maaşı 4 milyon TL’den 5 milyon TL’ye çıkacak.

3 golle takımına katkı sağladı

Profesyonel futbolcu, bu sezon Süper Lig’de sarı kırmızılı formayla çıktığı 21 maçta 3 gol atıp 2 asist yaparak şampiyonluk koltuğuna oturma yarışında takımına önemli katkılarda bulundu.

Galatasaray’dan emekli olmak istiyor

Arda Turan, sarı kırmızılı takımda 1 yıl daha oynayarak Galatasaray forması altında jübilesini yapmak istediğini ve futbolculuktan emekli olduktan sonra da Aslan’da profesyonel bir görevle takımına katkı sağlamak istediğini dile getirmişti.