Galatasaray’ın 2. Avusturya Kamp Kadrosunda Beklenmedik İsimler

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in başarılı ve köklü takımlarından birisi olan Galatasaray ikinci kez Avusturya kampına gidiyor. Bu kamp kadrosunda yeni transferlerini kadroya dahil eden Okan Buruk aynı zamanda da genç kadrodan ve altyapıdan da isimleri aldı.

İlk Avusturya kampı çok başarılı geçmemişti Galatasaray’ın bu yüzden ikinci kamp maçlarına ve hazırlık maçlarına daha iyi hazırlanmak isteyen takım sezonu Antalya deplasmanında açmadan önce başarılarını arttırma peşinde.

Galatasaray’da Kamp Kadrosunda Olmayan İsimler

Avusturya ayağının ikinci kampında Okan Buruk özellikle yeni transferleri ve ve var olan takımı bir arada görerek daha başarılı bir adım atmak istiyor. Oyuncuların her performansını görmek isteyen Okan Buruk kamp kadrosunu oluştururken gelecek sezonu düşünerek hareket etti.

Batuhan Şen, İsmail Çipe, Işık Kaan Arslan, Emin Bayram, Sacha Boey, Christian Luyindama, Atalay Babacan, Aytaç Kara, Jesse Sekidika ve Eren Aydın kamp kadrosunda yerini almayan oyuncular. Bu isimler İstanbul’da kaldı. Özellikle Aytaç Kara’nın olmaması akıllara şu soruyu getirdi. Neden bu oyuncu takıma dahil edildi zamanında? Luyindama’nın yaşının gençmesi ve son zamanlarda performans düşüklüğü, maçlarda zaman alamaması ve Sacha boey’in yine istenilen performansı vermemesi haklı sebepler olarak düşünüldü.

Bu isimler kadroda yerini almazken Galatasaray’ın as kadrosuna ek olarak genç farklı isimlerin kamp kadrosunda yerini alması taraftarı umutlandırdı. Jankat Yılmaz, Beknaz Almazbekov, Baran Aksaka, Ali Turap Bülbül, Hamza Akman, Efe Akman ve Metehan Baltacı gibi isimler takımın yeni yüzleri ve yeni yıldızları olmaya aday olan isimler.

Taze teknik direktör Okan Buruk oyuncuları ile beraber yoğun bir kamp dönemi geçirip İstanbul’a ve lige başarılı bir şekilde dönmek istiyor. Okan Buruk bu sezon hem kendi için başarılı olmak hem de Galatasaray’ın tarihine ve büyüklüğüne yakışır bir sezon geçirmek istiyor.

Galatasaray’da İlk Maç Deplasman

Sarı kırmızılı Aslan Galatasaray’ın ilk maçı 7 Ağustos Pazar akşamı saat 21.45’te Antalya deplasmanında. Antalyaspor’un evine konuk olacak olan Galatasaray sezonu galibiyetle açmak ve böyle de devam ettirmek istiyor.

Geçen sezonu unutturacak bir sezon geçirmek isteyen takım bunun için her adımı dikkatli atacak gibi duruyor.