Galatasaray’dan Yeni Transfer Atağı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in sonlanmasıyla takımların yeni sezon hazırlıkları başladı. Galatasaray ise sezonu 2.’lik ile bitirdi ve sezon biter bitmez transfer girişimlerine başladı. Kongre vaktine kadar birçok transfer haberi duyacağımız Sarı-kırmızılıların ilk atağı Alparslan Öztürk ile olmuştu. Galatasaray ile savunma hattı için anlaşmaya varan ve yeni sezon adına Galatasaray’ın ilk atağı olan Öztürk, daha öncesinde Göztepe’de mücadele vermişti.

Yeni mücadele sahası Galatasaray’ın evi olan Öztürk’ün süreci nasıl olacağı sorusu ilerleyen günlerde belli olacak iken Galatasaray’ın yeni atağından haberler de gelmeye başladı.

Sarı-kırmızılıların ikinci takviyesi ise başka bir süper lig kulübünden olacak gibi duruyor. Kasımpaşa Spor Kulübü ile sözleşmesi sonlanan Aytaç Kara, Sarı-kırmızılıları yeni hedefi olarak düşünülüyor. Orta saha için düşünülen Kara ile birlikte takımdaki mücadele gücünün ve kadro derinliğinin artacağı düşünülüyor.

Her İki Transfer Fatih Terim’in Listesinde Önemli Bir Yerdeydi

Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Fatih Terim ile sözleşmesi bu ay sonu ile bitiyor. Terim ile gelecek sezonda yola devam edilmeyeceği kesinleşse bile Terim gitmeden verdiği liste ile takımın gelecek sezon planların harita çıkarmıştı. Birçok önemli açıklamalara yer veren listesi takımın gelecek sezondaki şampiyonluğu için yol haritası niteliğindeydi.

Her iki transferin ise Fatih Terim’in listesinde önemli yer tutan isimlerdi. Son söz Başkan Mustafa Cengiz’in Terim ile gelecek sezon devam etmeme kararı aldık cümlesiyle olsa da 2. Başkan Abdurrahim Albayrak’ın girişimlerini Terim’in listesi yolunda yaptığını gösterdi. Albayrak, tecrübeli teknik adamın listesini dikkat alarak yeni sezon hazırlıklarında olduğunun sinyallerini verdi.

Bonservis Ücretleri Olmayacak

Galatasaray’ın kongre vaktine kadar transfer haberleriyle ile gelmeye devam edecek. Süper Lig sezonu sonlanır sonlanmaz yeni sezon hazırlıklarına başlayan Sarı-kırmızılılar bünyesine Alparslan Öztürk ve Aytaç Kara’yı aldı. Fakat bünyesindeki isimlerin kulübe herhangi bir bonservis bedeli olmayacak. Galatasaray’ın bundan sonraki zaman zarfında hem yurt içinde hem de yurt dışında sözleşmesi biten ve bonservissiz futbolcuları hedef alacağı düşünülüyor. Kulüp içinde yaşanan krizin sahaya yansımamasına dikkat ediliyor ve Sarı-kırmızılıların bu yolla transferlerde oldukça hassas hareket ettiği düşünülüyor.