GALATASARAY’DA İÇ TRANSFER HAREKATI

Posted by

Galatasaray, 2020-21 sezonunda en fazla süre alan iki oyuncusu Marcao ve Taylan Antalyalı ile yeni sözleşme imzalamaya hazırlanıyor.

TAYLAN VE MARCAO’YA ZAM

İki futbolcuyla sözleşme imzalamaya hazırlanan Galatasaray’da Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao, sezon içinde de yönetimden zam talep etmiş ve olumlu cevap almıştı. Marcao’nun 850 bin Euro olan yıllık ücreti, 1.2 milyon euro’ya çekilecek. Yeni sözleşmenin, önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacağı gelen haberler arasında.

Galatasaray’da performansıyla beğeni toplayan Taylan Antalyalı da zam heyecanı yaşıyor. Yıllık 2.2 milyon liraya oynayan Taylan’ın maaşı 5 milyon euro’ya çekilecek. Taylan ile yapılacak yeni sözleşmenin, Türk lirası üzerinden yapılması planlanıyor.

DİĞER HEDEF MOSTAFA

Galatasaray’da iç transferdeki bir başka hedef ise Mısırlı forver oyuncusu Mostafa Mohamed. 2020-21 sezonunun devre arasında Mısır’ın El Zamalek külünden kiralanan ve sarı kırmızılı ekibe katılan Mostafa Mohamed, Galatasaray formasıyla çıktığı 17 maçta 9 gol kaydederek dikkatleri üzerine topladı.

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz’in Mostafa Mohamed transferiyle özel olarak ilgilendiği ve Haziran ayında yapılması planlanan başkanlık seçiminin sonucundan bağımsız olarak Mısırlı oyuncuyu bonservisiyle takıma katmak istediği belirtildi.

Galatasaray, Mostafa Mohamed’i 2021 yılının sonuna kadar 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonuyla kiralamıştı. Mustafa Cengiz, bu transferi en kısa sürede bitirmek ve ileride büyük paralar kazandıracak oyuncuyu takıma kazandıran başkan olarak anılmak istiyor.

Fransa’nın Saint Etienne ve Marsilya’nın da Mısırlı golcü ile ilgilendiği gelen haberler arasında. Saint Etienne, Galatasaray satın alma opsiyonunu kullansa da kullanmasa da El Zamalek kulübüne teklif yapacak. Marsilya ise Mohamed’in bonservis konusunun çözülmesi halinde oyuncuyu kadrosuna katmak için 20 milyon Euro teklif edeceği konuşuluyor.

ONYEKURU BELİRSİZLİĞİ

Galatasaray’da 3 kez kiralanan ve sarı kırmızılı takımla bir şampiyonluk kazanan Nijeryalı futbolcu Henry Onyekuru’nun durumu ise belirsizliğini koruyor.

Daha önce 2018-19 sezonunda ve 2019-20 ve 2020-21 sezonlarının devre arasında kiralık olarak Galatasaray’a katılan Nijeryalı oyuncu, 2018-19 sezonunda 31 maçta attığı 14 golle şampiyonluğa büyük katkıda bulunmuştu.

Onyekuru’nun Galatasaray ile olan kiralık sözleşmesi, 11 Haziran tarihinde sona erecek. Galatasaray, bu tarihe kadar 4 milyon 350 bin euroluk satın alma opsiyonunu Monaco’ya göndermediği takdirde satın alma opsiyonu devre dışı kalacak. Onyekuru’nun performansındaki düşüş dolayısıyla Galatasaray’ın ne karar vereceği merak konusu.