GALATASARAY’DA GÜNDEM SEÇİM VE TERİM

Posted by

Sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da başkanlık koltuğunda oturan Mustafa Cengiz’in Türk Telekom Arena Stadı’nda yapmış olduğu Açıklama ile birlikte tecrübeli teknik direktör Fatih Terim ile yola devam edilmeyeceği açıkça belirtilmişti. Tecrübeli çalıştırıcı Fatih Terim başkanın yapmış olduğu bu açıklama sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Mustafa Cengiz için şu an yalnızca acil şifalar dilediğini belirtmişti.

Sarı kırmızılı ekibin başkanlığına aday olan 4 isim deneyimli teknik direktör Fatih Terim ile çalışmak istediğini açıkça beyan ederken sarı kırmızılılarda başkanlık seçiminin ertelenmesi durumunda kaos yaşanabilir.

TERİM FAKTÖRÜ ETKİLİ

Sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da başkanlık ve Yönetim Kurulu seçimi 1 Haziran’a çevrilmiş Cannes kısıtlamalar doğrultusunda Kurultay 19 Haziran 2021 tarihli cumartesi gününe ertelendi. Pandemi tedbirleri kapsamında yasakların ortadan kalkması durumunda sarı-kırmızılı ekip Galatasaray 19 Haziran 2021 tarihinde başkanlık Yönetim Kurulu seçimi ne yapacak ancak tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesi 31 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek.

Şu anki Başkanı Mustafa Cengiz yaptığı açıklamalar ile tecrübeli teknik adam Fatih Terim ile çalışmak istemediğini belirtmiş ancak başkan adayı olan isim tecrübeli teknik direktör ile yola devam edeceklerini belirtmişlerdi. Böyleyken sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın başkanlık seçim tarihi ertelenmesi nedeniyle sarı-kırmızılı camiada Kaos kapıda bekliyor. Medyada yer alan bazı haberler göre sarı kırmızılı ekipte teklif götürülmesi planlanan yerli teknik direktörler tecrübeli isim Fatih Terim faktörü sebebiyle kendilerine gelecek teklifleri kabul etmemeyi planlıyorlar.

İKİLİ ARASINDA YAŞANAN OLAYLAR

Geçtiğimiz 3 sezonda Mustafa Cengiz ile birçok noktada beraber duran tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in son zamanlarda Mustafa Cengiz ile arasında problemler olduğu biliniyor. Tarihler 26 Mayıs 2018’i gösterdiğinde Florya da giymiş olduğu gömlek ile fotoğraf çektiren Fatih Terim aynı renkteki oy pusulasına sahip olan Mustafa Cengiz’e Destek olduğunu ima etmişti.

Tarihler 26 Ocak 2019’u gösterdiğinde ikili arasında Ozan kabak sebebiyle ilk kriz patlak vermişti. Fatih Terim oyuncunun gitmesini istemezken futbolcunun transferini Mustafa Cengiz’in ve yönetim kurulunun onay verdiğini belirtmişti. Tarihler 25 Mayıs 2019 gösterirken sarı-kırmızılı ekibin kupa töreninde şu anki başka Mustafa Cengiz’in Fatih Terim’e sözleşme sürprizi yaptı ancak 5 yıl olarak açıklanan sözleşmenin 2 + 3 şekilde opsiyonlu bir sözleşme olduğu sonradan öğrenilmişti. 

Tarihler 19 Ocak 2020 gösterdiğinde Fatih Terim Arda Turan’ın kadroya dahil edilmesini istediğini söylemesine rağmen Başkan Mustafa Cengiz konunun kapanmasını istediğini belirterek Arda Turan’ın Galatasaray’ın gündeminde olmadığını açıklamıştı. Sarı kırmızılı ekipte son dönemlerde alınan kötü sonuçlar sonrası 2 önemlisin arasındaki ipler kopma noktasına gelmişti.