GALATASARAY’DA GÜNDEM SEÇİM VE FATİH TERİM

Posted by

Sarı-kırmızılı ekibin Galatasaray’da başkanlık seçimi yaklaşırken takımın teknik direktörlük koltuğuna oturan tecrübeli hocam Fatih Terim sözleşmesinde Sonra gelememesinin ardından kulübe veda etti mi gelecek Yeni yönetimin kararını beklemek için ailesi ile birlikte Bodrum’a gitti.

Medyada yer alan bazı haberlere göre kontratı 31 Mayıs 2021 tarihinde bitecek olan İmparator lakaplı teknik direktör Fatih Terim sarı-kırmızılı ekipten devam eden başkanlık seçimi sürecinde olumlu ya da olumsuz bir etki oluşturmak amacıyla etik olgusu çerçevesinde Florya’da devam ettirmiş olduğu mesaisinde Son verdi.

TERİM YİNE YAPACAĞINI YAPTI

Sarı kırmızılı ekipte sözleşmesinin sona ermesinin ardında Florya’dan ayrılan tecrübeli hoca kendine yakışan bir davranış sergiledi. Tecrübeli teknik direktörün bu hareketini sebebi ise yeni gelecek başkan ve yönetim kurulunun Galatasaray’ın Hoca konusunda şeffaf ve sağlıklı bir Seçim yapmasına olanak tanımaktı.

Oynanan Yeni Malatyaspor karşılaşması sonrasında sözleşmesinin ay sonu itibariyle biteceğini, Her seçim öncesinde defalarca tekrarladığı gibi yine kendisine yakışacak hareketi yapacağına ve bundan kimsenin şüphe duymaması gerektiğini belirtmişti. Tecrübeli hoca Florya’dan ayrılmasının ardından ailesi ile birlikte Bodrum’a hareket etti.

GALATASARAY CAMİASINDA MERAK EDİLEN SORULAR

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesinin sona ermesinin ardından camianın aklında kalan bazı soru işaretleri oldu. İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklama sebebiyle pandemi kısıtlamaları kapsamında sarı-kırmızılı ekip Galatasaray 29 Mayıs’ta gerçekleştirilmesi planlanan genel kurulu Yapamayacak.

Patlak veren bu gelişme sonrasında sarı kırmızılı ekip Galatasaray camiasında akla gelen en önemli soru ise şu an 4 adayı bulunan başkanlık seçimi ve genel kurul hangi tarihte yapılacak. Sarı-kırmızılı camiada bir başka merak edilen soruyu sen tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesinin sona ermesinden sonra gelecek yeni yönetim ne karar alacak tecrübeli teknik Adam ile sözleşmesindeki opsiyon kullanılarak yola devam edilecek yoksa başka bir teknik direktör takımın başına getirilmesinin ardından temiz bir sayfa mı açılacak.

Kırmızıda camia ve taraftarların hakkındaki bir başka soru ise sarı-kırmızılı ekipte sezon sonra gelmesinin ardından 2021-2022 sezon için kadro planlaması nasıl olacak ve gelecek sezon için transferler nasıl yapılacak.