GALATASARAY YENİDEN BAFETİMBİ GOMİS DEDİ

Posted by

Sarı kırmızılı takım Galatasaray Süper Lig’ de işler yolunda gitmeyen takım da büyük bir kaos ortamı var.

Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim ile yollar ayrıldıktan sonra taraftar ile yıldızı bir türlü barışmayan sarı kırmızılı takımın başkanı Burak Elmas ve yöneticileri için devre arası transfer dönemi biraz olsun taraftarın protestosunu durdura bilir.

Takımdan memnun olmayan sarı kırmızılı taraftarlar kısa süre önce Al Hilal ile yollarını ayıran eski golcüsü 36 yaşındaki BafetimbiGomis’ i kadroya katılmasını istiyorlar.

UEFA Avrupa Ligin’ de mücadele eden sarı kırmızılı takım bu devre arası transfer dönemin de elini de çabuk tutmak zorundalar. UEFA ‘ya yeni listesini kısa süre içinde vermek zorunda olan Galatasaray bu transferi bitirmek için yoğun çabada gösteriyorlar.

BAFETİMBİ GOMİS GALATASARAY’I KENETLER

Süper Lig’ de oldukça kötü günler geçiren sarı kırmızılı takım Galatasaray düşme hattına doğru yaklaşıyorlar.

Fatih Terim ile yollar ayrıldıktan sonra ise taraftarın da tepkisi her geçen gün büyüyerek başkan Burak Elmas’ ı hedefe almış durumdalar.

Galatasaray ‘da tam bir kaos ortamı bulunurken Süper Lig’ de yeni teknik direktör Domenec Torrent’ in de çözüm bulamaması işleri oldukça zorlaştırdı.

Hücumda özellikle son vuruşlar da sıkıntılar çeken Galatasaray’ da golcü oyuncularının kötü performansı sonun da eski golcüsü Bafetimbi Gomis yeniden gündeme gelmiş durumda.

Daha önce’ de Süper Lig ‘de Galatasaray ile gol krallığı ve şampiyonluk yaşayan tecrübeli isim BafetimbiGomis sarı kırmızılı takımın gol yollarında ki sorunu çöze bileceği kadar yeniden taraftar, yönetim ve futbolcular ile olması gereken kenetlenmeyi’ de sağlayacak tek isim diye biliriz.

Ayrışma ortamı olan Galatasaray ‘da yıllık ücret konusunda da maddi anlamda anlaşılması halinde tabi ki burada da BafetimbiGomis’ in büyük beklentiler haline de girmeden bu transferin gerçekleşmesi sarı kırmızılı takım için oldukça olumlu bir hava estirecektir.

Öte yandan ise ilerlemiş yasına rağmen 36 yaşındaki bir BafetimbiGomis gençleşme projesi kapsamında takımda nasıl karşılanacağı da ayrı bir tartışma konusu olacaktır.

BAFETİMBİ GOMİS VE SONRASI GALATASARAY’DA NASIL GEÇTİ?

BafetimbiGomis Galatasaray ile büyük başarılar yakalarken Süper Lig’in 2017 – 18 sezonunda Galatasaray ile 33 maçta 29 kez rakip ağları sarsarak gol kralı olan ve şampiyonluk yaşayan 36 yaşındaki Bafetimbi Gomis sonrasında 6 milyon Euro bonservis bedeliyle Suudi Arabistan’ın yolunu tutmuştu.

Sarı kırmızlı forma ile taraftarında büyük sevgisini kazanan tecrübeli isim ile maddi şartlar sonrasında anlaşılamayarak yollar ayrılmıştı.

BafetimbiGomis sonrasın ise sarı kırmızılı takım da yaptığı takviyeler sonrasında bir türlü beklenen performansı yakalamayarak yeri de doldurulamayan bir durum oldu.

Hücum birçok önemli transfere de imza atan Galatasaray, M. Diagne, Falcao, MostafaMohamed ve son olarak da Halil Dervişoğlu ile takviyeler ederek doldurmak isteyen Galatasaray bir türlü BafetimbiGomis’ deki performansa da ulaşamadılar.

Hücumda bitiriciliği ile dikkat çeken BafetimbiGomis Galatasaray ‘In bu anlamda ki sorununu da çöze bilmesi muhtemel isimlerden birisi olacaktır.

Bonservisi de elinde olan BafetimbiGomis sarı kırmızılı formayı giymeye oldukça yakın görülse de Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor ‘unda bu sureci yakından takip ettiği söyleniyor.