GALATASARAY SEZON BİTMEDEN TRANSFERLERİ BİTİRİYOR

Posted by

Süper Lig’den son haftalarda şampiyonluk mücadelesi kapsamında toparlanmaya başlayan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray bir yandan içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla Çetin mücadeleye devam ederken bir yandan da 2021-2022 sezonu için kadrosunu güçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

İçerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesi itibariyle takımında forma giyen çoğu oyuncu ile yollarını ayırma planları yapan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da kadroda dahil edilecek futbolcuların göstermiş olduğu performanslar, sakatlıklar ve form durumları üzerinde derin bir çalışma yapılıyor.

Kırmızılı ekip Galatasaray‘ın sezonu bitimi itibariyle takımda kiralık olarak forma giyen ve Almanya’nın başarılı ekibi olan Red Bull Leipzig takımından gelen sol bek oyuncusu Saracci ile Yollar kesim olarak ayrılacak ve bu futbolcunun yerine kadroya dahil olacak oyuncu için transfer neredeyse bitme noktasına geldi.

VAN AANHOLT GÜNDEMDE

2021-2022 sezonu için başlatmış olduğu transfer harekâtına hız kaybetmeden devam eden sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da tecrübeli futbolcu Aytaç Kara’nın takma dahil olmasının kesinleşmesinin ardından bir başka transfer de sol bek pozisyonuna yapıldı.

Sarı-kırmızılı ekip Premier Lig takımlarından Crystal Palace ta forma giyen tecrübeli futbolcu Patrick Van Aanholt ile anlaşmaya vardığı öğrenildi Hollandalı futbolcu içerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesi itibariyle sarı-kırmızılı formayı giymek için sözleşmeye imza atacağı öğrenildi.

4.5 MİLYON EURO ÜCRET ALACAK

İçerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesi itibarıyla Crystal Palace ile sözleşmesinin bitecek. 30 yaşındaki Hollandalı sol bek için sarı kırmızılı ekip Galatasaray herhangi bir bonservis bedeli ödemeyecek.

Sarı-kırmızılı forma giymek için 3 yıllık sözleşmeye imza atması beklenen Hollandalı futbolcu yaklaşık olarak 4 buçuk milyon euro Garanti ücret alacak Premier Lig kapsamında yapılan mücadelelerde 21 defa forma şansı bulan Hollandalı sol bek rakip fileleri havalandırma başarısı gösteremezken takım arkadaşlarına bir asist yapmayı başardı.

Tecrübeli Hollandalı futbolcu 2019/2020 sezonunda Tüm yerli kapsamında tam 29 mücadelede forma şansı bulurken 3 kez rakip fileleri havalandırmayı başarısı göstermiş 2 de Asist yaparak toplamda 5 gollük katkı sağlamıştı. Sarı kırmızılı ekip Galatasaray taraftarı oyuncunun transferini öğrenmesinin ardından camiada transfer heyecanı yaşanmaya başlandı.