GALATASARAY 38. HAFTADA ŞAMPİYONLUĞA BİR ADIM DAHA ATTI

Posted by

28 Nisan Çarşamba günü Ali Sami Yen Spor Kompleksinde oynanan maçta Galatasaray ile İttifak Holding Konyaspor karşı karşıya geldi. Erken dakikalardan itibaren topu rakip sahaya itip üstünlük kurmaya çalışan Galatasaray bu çabasında başarılı oldu.

GALATASARAY SON DAKİKA KAZANDI

Skubic ve Abdülkerim’in olmamasına rağmen defansta Konyaspor savunması hiç açık vermedi. Konyaspor’un izin vermemesi sonucu Galatasaray topu kenarlara itemeden merkezde oynadı fakat merkezi besleyecek pasörler de yoktu.

Sürekli oyunu, topu ayağına alarak rakip sahada oynayan sarı kırmızılılar, Konyaspor defansında hiç açık bulamadı. Takımca iyi konsantre olmuş Konyaspor, defansta mükemmele yakın oynadı. Galatasaray bu yılın en iyi istatiğine ulaşıp topu geri kazanma rekoru kırdı.

Kerem ve Halil’e açık arayan Galatasaray‘a karşı Konyaspor defansı rahat bir oyunla başarılı oldu. Galatasaray büyük baskıyla oynamasına rağmen sonuca gitmekten çok uzak bir devre geçirdi. Fatih Terim’in kilidi açmak için ikinci yarı tercihleri Babel, Falcao ve Akbaba oldu. Babel oyuna girdiği andan itibaren topu hep sağa çekip, kaleyi bulmaya çalıştı.

GALATASARAY’DA SON DURUMLAR

Maçın son dakikalarında forvette Falcao ile Donk’tan uzun toplarla çözüm bekleyen Fatih Terim’in imdadına Babel yetişti. Hollandalı kanat 87. dakikada sağ ayağıyla çektiği sert şutta kaleci Sehic’in topu sektirmesi sonucu topu önünde bulan Emre Akbaba skoru 1-0 yaptı. Trabzonspor maçındaki gibi yine son dakikalarda golü bularak takımını galibiyete taşıdı. Konyaspor son dakikalarda beraberliği kaçırdı.

Maç sonu Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim, son dakikalar da olsa maç içinde kalıp kazanmasını bildik şeklinde açıklamalarda bulunurken oyuncusu Emre Akbaba’dan da övgü dolu sözlerle bahsetti.