GALATASARAY MAYIS AYININ TRANSFER İŞLEMLERİNE BAŞLAYACAK

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda ezeli rakipleri ile kıyasıya bir şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray, gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Sarı – kırmızılı ekip, ocak ayında başlattığı değişim operasyonuna mayıs ayında da devam ediyor. Aslan’ın mayıs ayı planlarını sizin için düzenledik.

Galatasaray, Süper Lig’de çıktığı son 7 mücadelesini kazanarak toplam 54 puanla ligin zirvesinde yer alıyor. Ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş’a göre daha etkili bir performans gösteren sarı – kırmızılı ekip gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Galatasaray her ay için ayrı ayrı planladığı transfer operasyonuna mayıs ayında kaldığı yerden devam edecek.

SALİH UÇAN VE AYTAÇ KARA GELECEK SEZON GALATASARAY’DA FORMA GİYECEK

Galatasaray, 2020 – 2021 sezonunun tamamlanmasının ardından kulübe kiralık olarak gelen Mostafa Mohamed ve Henry Onyekuru’nun takımlarından iki yıldız futbolcunun bonservisini alarak gelecek sezon için iki önemli transfer gerçekleştirecek.

Bu transferlerin arkasından orta sahasını güçlendirmek isteyen Cim Bom, bu alana takviye için 2 önemli oyuncu transfer edecek. Galatasaray, sezon başından itibaren kadrosuna katmak istediği Salih Uçan ve Aytaç Kara ile sezon sonunda sözleşme imzalayacak. 

Bu sezon boyunca orta sahanın tüm yükü Taylan Antalyalı’nın üzerindeydi. Bu sorunun ortadan kaldırılması için sarı – kırmızılı ekip sezon sonunda Taylan’ın üzerinden bu yükü kaldıracak.

Galatasaray’a kiralık olarak gelen Etebo’nun sezon sonunda takımdan ayrılması halinde Salih Uçan ve Aytaç Kara boşluğu hemen dolduracak.

Sarı – kırmızılı ekip, sezon sonunda orta saha dışında da 3 önemli bölgeye de takviye yapacak. İsimleri sır gibi saklanan futbolcular, Galatasaray’ın şampiyonluğu sonrasında gün yüzüne çıkacak. Galatasaray’ın scout ekibi bu oyuncuların peşine düşerken aynı zamanda kulübün oyuncu tarama ekibi ise takıma yeni sol bek ve stoper arayışına geçti.

Sezon sonunda Galatasaray ile sözleşmesi bitecek olan Radamel Falcoa eğer sarı – kırmızılı ekipte kalmak istemezse, oyuncu tarama ekibi yeni bir forvet arayışına girecek.

GALATASARAY, SARACCHİ İLE YOLLARINI AYIRMAK İSTİYOR

2020 – 2021 sezonunun sona ermesiyle sarı – kırmızılı futbolcu Sarachhi’nin kiralama süresi dolacak. Galatasaray performansından pek memnun kalmadığı Saracchi ile yollarını ayıracak.

Cim Bom, bu ayrılığın gerçekleştirilmesi halinde bir stoper değil tam 2 stoper takviyesi yapacak. Galatasaray’ın, ara transfer döneminde de peşinden koştuğu Ferro ve Fatih Karagümrük’te forma giyen Fatih Kurucuk’u yakından takip ettiği iddiaları basına yansıdı.