Formsuz Hatayspor Giresunspor’un Konuğu

Posted by

Süper Lig’de ilk devrenin son haftasında dikkat çeken maçlardan birisinde oynadığı son 5 maçın 4’ünden mağlup ayrılan Hatayspor, son zamanlarda performansını yükseltse de Başakşehir karşısında sahada varlık gösteremeyen Giresunspor’a konuk oluyor.

Ligin “teknik direktör takımı” olarak nitelendirilebilecek 2 takımının kaliteli futbol ve keyif vaat eden maçı 25 Aralık Cumartesi günü saat 16’da başlayacak. Bu maç öncesi Hatayspor, son haftalarda yaşadığı puan kayıplarına rağmen topladığı 29 puanla 6’ıncı sırada, 22 puan toplayan Giresunspor ise 13’üncü sırada yer alıyor.

Giresunspor’da Keyifli Randevu

Süper Lig’de artık ilk devrenin sonuna gelinirken, tüm takımlar alacakları iyi sonuçlarla birlikte devre arasına moralli girmek istiyor. Devre arasında yapılacak hazırlıklar ve kadro eklemeleriyle birlikte ikinci devreye daha güçlü girmek isteyen ve lig hedeflerine başarıyla ulaşmayı amaçlayan takımlar için artık son randevu yaklaşıyor. 19’uncu haftada oynanacak birbirinden heyecanlı maçlar arasında Giresunspor ile Hatayspor’un randevusu da dikkat çekiyor.

Sezona kötü bir başlangıç yaptıktan sonra işleri yoluna koyan ve son haftalarda topladığı puanlarla birlikte orta sıralara yaklaşmayı başaran Giresunspor, sezona en flaş girişlerden birini yapan ancak son haftalarda aldığı kötü sonuçlarla birlikte puan sıralamasında 6’ıncı sıraya kadar gerileyen Hatay’ı ağırlarken, iki takım için de hedef mutlak galibiyet.

Giresunspor, son haftalarda gösterdiği performansla birlikte küme düşme hattından birz daha uzaklaşmış olsa da devre arasına daha güvenli girmeyi hedeflerken, Hatayspor ise son haftalarda yaşadığı puan kayıplarını telafi etmek ve üst sıralardan daha da kopmamak için sahaya çıkıyor.

Geçmiş dönemde alt lig müsabakalarında pek çok kez karşı karşıya gelen iki takım arasındaki mücadelede Hatayspor’un yakaladığı yenilmezlik serisi göze çarpıyor. Giresun temsilcisi karşısında sahaya çıktığı son 5 maçın hiçbirinde rakibine mağlup olmayan Hatayspor, bu sefer Süper Lig’de karşılaşacağı rakibi karşısında bu seriyi devam ettirmek istiyor.

Hatayspor’da Eksikler Göze Çarpıyor

Süper Lig’in başarılı takımlarından Hatayspor, son haftalarda aldığı mağlubiyetlerle birlikte büyük kan kaybederken, Hatay temsilcisinin son haftalardaki eksik kadrosu da göze çarpıyor. Sakatlıklar ve kart cezaları nedeniyle bir türlü ideal kadrosuyla rakiplerinin karşısına çıkamayan Hatayspor’un Giresunspor maçı için hareket edecek kafilesinde de pek çok eksik bulunuyor.

18’inci haftada oynanan Konyaspor maçında çift sarı kart nedeniyle oyun dışı kalan Sam Adekugbe ve Fatih Kurucuk’un yanı sıra Simon Falette, Mehdi Boudjemaa, Burak Çamoğlu ve Hatayspor’un piyasa değeri açısından en değerli oyuncusu olan Adama Traore’nin de sakatlıkları nedeniyle maç kadrosunda yer alması pek mümkün gözükmüyor.

Hatayspor, bu sezonun başında kadrosuna kattığı Emre Çolak ile de karşılıklı anlaşarak sözleşmesini feshettiğini açıklamıştı. Hatayspor’un eksiklerle çıkacağı maçta ev sahibi Giresunspor’un ise sezonu kapatan Erol Can Akdağ dışında herhangi bir eksiği bulunmuyor.