Fenerbahçe’nin Teknik Direktör Adayları Kimler

Posted by

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun 17. haftasında dek 28 puan elde eden Sarı Lacivertli ekip, sıralamada Atakaş Hatayspor’un ardından 5. olarak konumlandı.

Lider Trabzonspor ile arası açılan Fenerbahçe, teknik direktörü Vitor Pereira ile yollarını ayırma kararı aldı. Portekizli çalıştırıcının mukavelesi feshedilirken taraftarların aklında tek bir soru var, yeni teknik direktör kim olacak? İşte Fenerbahçe’nin teknik direktör aday listesine dair son dakika gelişmeleri…

Adaylar Slaven Bilic ve Kenan Koçak

Sarı Lacivertli kurmaylar, bir an önce Çubuklu formalı ekibin başına yeni bir teknik direktör getirmeyi planlıyor. Yetenekli sporcuları değerlendirmeye alan Fenerbahçe yönetimi, takım ile uyum sağlayacak olan adaylara öncelik tanıyor. Alınan duyumlara göre Kanarya’nın aday listesinde Kenan Koçak ile Slaven Bilic ön plana çıkıyor.

Hırvat çalıştırıcı Slaven Bilic, şu an Çin’in BJ Guoan ekibini çalıştırıyor. 53 yaşındaki teknik adam daha önce 2013 – 2015 sezonları arasında Beşiktaş’ta görev aldı. Toplamda 89 müsabakayı yöneten Slaven Bilic, yeşil sahada 4 – 2 – 3 – 1 dizilimini tercih ediyor.

Kenan Koçak ise A Milli Futbol Takımımızda yardımcı antrenör olarak çalışıyor. Türk asıllı Alman sporcunun Ay Yıldızlı ekip ile olan sözleşmesi 2024 tarihinde sona erecek. Daha önce T. Mannheim, VfR Mannheim, Sandhausen, Waldh Mannheim ve Hannover ekiplerinin teknik adamlığını yapan Kenan Koçak ise 4 – 3 – 1 – 2 diziliminden yana.

Sarı Lacivertli kurmayların hedefindeki bir diğer ismin ise İsmail Kartal olduğu öğrenildi. Kartal’ın Çubuklu formalı oyuncular ile uyum konusunda problem yaşamayacağının düşünülmesi de onu liste içerisinde ön plana çıkarıyor. Kartal, son olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor’la çalışmıştı.

Vitor Pereira İle 5,5 Ay!

Teknik direktör Vitor Pereira, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun başından beri Çubuklu formalıların çalıştırıcılığını üstlendi. 5,5 ay boyunca teknik direktörlük görevini ifa eden Portekizli hocanın ikinci dönemi de sona erdi.

53 yaşındaki çalıştırıcı, daha önce 2015 – 2016 sezonunda da Sarı Kanarya’da teknik direktör olarak görev almış ve 61 müsabakayı yönetmişti.