FENERBAHÇE SÜPER LİG’DE 18. HAFTAYI 1 PUAN İLE KAPADI

Posted by

Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile yollarını ayıran sarı lacivertli takım Fenerbahçe, Süper Lig’in 18. haftasında Fatih Karagümrük’e konuk oldu.

Süper lig de son iki maçtır kazanmakta zorlanan Fenerbahçe konuk olduğu Fatih Karagümrük deplasmanında’ da kazanamadılar.

Karşılaşmada ev sahibi takım Fatih Karagümrük karşılaşmanın 38’ dakikasında 9 kişi kalan kırmızı siyahlı ekip karşısında sarı lacivertli takım Fenerbahçe galip gelemdi.

Ev sahibi ekip Fatih Karagümrük 31’ dakikada A. Pesic ile 1 – 0 öne geçtiği karşılaşmada üst üste önce penaltı pozisyonun da Burak Bekaroğlu sonrasında hakem ‘ e itirazdan Caner Erkin kırmızı kart ile maçın daha 38’ dakikasında takımını 9 kişi bıraktılar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de tek golü yıldız isim Mesut Özil Penaltı golü ile kazandırdı.

Maç sonun da 29 puan da kalan sarı lacivertli takım 4. Sırada yer alırken, Fatih Karagümrük ise 26 puan ile 9. Sırada yer aldılar.

9 KİŞİ KALAN FENERBAHÇE RAKİBİNİ YENMEKTE ZORLANDILAR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ de Portekizli teknik adam VitorPereira ile yollarını ayırdıktan sonra ilk maçında 9 kişi kalan rakibi Fatih Karagümrük karşısında 1 – 1 gollü beraberlik ile ayrıldılar.

Ev sahibi takım Fatih Karagümrük’ te maçın 38’ dakikasından itibaren 9 kişi kalan rakibi karşısında maçın son dakikasına kadar zorladıkları rakiplerin de kalesinde tehdit oluşturmakta zorlandılar.

Rakibin üzerine yükselenseler de karambol ve sağlı sollu ortalar ile pozisyon aramak isteyen sarı lacivertli takım istediğini alamadı.

FENERBAHÇE YENİ PLAN İLE SAHADALAR

Sarı lacivertli takım sahaya takımın başına alt yapıdan getirilen Zeki Murat Göle sahaya 4 – 2 – 3 – 1 ile çıktılar.

Karşılaşmanın başında yeni dizilişe uyum sağlamak için zorlanan takım da maç içinde oyunu daraltmada, oyun boyunda sorunlar yaşayan sarı lacivertli takım savunma ve orta sahada bağlantı kurmakta zorlandılar.

Rakip yarı sahada ise gerekli hızlı pas geçişlerini yapamayan takım oldukça yavaş topu döndürdüler.

Fatih Karagümrük’ ün de 9 kişi kalması ile tamamen kendi ceza yayı üzerinde kümelenen oyuncular alanlarını iyi savundular. Rakibin iyi kapandığı karşılaşmada ceza hasası içine ekstra bir oyuncu sokamayan hücumda gerekli pas geçişlerini yapamayan takım çok ağır kaldılar.

Oyun içinde tamamen plansız ve taktiksiz olan sarı lacivertli takım da hücumda plansız ortalar dışında etkili olamadılar. Oyunu hızlandırmak adına da hiçbir etki sağlayamayan takım rakip kalede etkili olmakta zorlandılar.

FENERBAHÇE’DE MESUT ÖZİL TEKNİK ADAMMI FUTBOLCUMU

Sarı lacivertli takım da en büyük sorunlardan birisi de kendisini teknik adamdan üstün gören yıldız isimlerin Mesut Özil ‘in maç öncesinde teknik adama yardım etmesi söylentilerini anlamak mümkün değil.

Mesut Özil ve kendisine ona yakın hisseden oyuncuların kendilerini teknik direktörden üstün ve kariyerli olarak görüyorlar ki bu da takımın içinde ki durumu anlatır durumda.