FENERBAHÇE’DE EROL BULUT DETAYLARI

Posted by

Teknik direktörlük koltuğunda oturan erol bulut geçtiğimiz günlerde karşılıklı olarak takım ile yollarını ayırdı. Erol bulutla beraber onun yardımcılıklarını yürüten iki kişiyle yollarını ayıran Fenerbahçe yönetimi yeni teknik direktör arayışına başladım.

Erol Bulut’un sözleşmesini erkenden bitirmesin en büyük etkenlerden birisi de şüphesiz ki Kadıköy mağlûbiyetler oldum. Kadıköyde istisnasız her maçta yenilen bir Fenerbahçe izledik biz bu sezon.

Kadıköy’de bir lanet oluşturan ve Kadıköy maçlarında bir türlü galibiyet bulamayan Fenerbahçe artık kadıköy’de, kendi evinde oynadığı maçlarda korkar hale geldi. Sezonun sonuna kadar Fenerbahçe yönetimi bu duruma izin vermeyerek teknik direktör Erol Bulut ile yollarını ayırdılar.

Şimdilik takımın başında Emre Belezoğlu olacak ve Denizlispor maçında Emre Belezoğlu ile hazırlıklarına başlayan Fenerbahçe ekibi artık sezonu sonuna kadar kayıtsız bir şekilde oynamak istiyor.

EROL BULUT’UN KONTROLLÜ FUTBOLU

45 yaşındaki genç teknik direktör sekiz ayı geçkin bir süredir Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğünü yapıyordu. Sezonun başında iki yıllık anlaşma ile Fenerbahçe teknik direktörülük koltuğuna oturan Erol Bulut sezonu daha tamamlayamadan takım ile yollarını ayırmak durumunda kaldım.

Köyde alınan mağlubiyetlerin yanında bir de Erol Bulut’un kontrolü futbol isteği herkes tarafından eleştiriliyordu. Kontrolü futbolu hem yönetim tarafından hem de öğrenciler tarafından eleştirilen Erol Bulut birçok kez eleştiriye tabi tutulsa da bu durumunu değiştiremedim.

Aynı zamanda bu kontrolü futbolu sonuçlar bazında da kimseyi tatmin edemeyince eleştirilerin oda olduk. Aynı zamanda Erol Bulut öğrencileri ile de iletişim sorunları yaşıyor.

Öğrencilerine karşı oldukça mesafeli ve soğuk bir iletişim Kuran Erol Bulut sıcak ilişkileri güçlendirme diye öğrenciler tarafından hiç sevilemedi.

Devre arası döneminde oldukça başarılı ve iyi transferler yapan Fenerbahçe’nin şampiyonluk kesin gözüyle bakılırken Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe aldım mağlubiyet lale şampiyonu çok uzağında kaldım. Kadıköy maliyetlerinin yanında deplasman başarısı çok iyi olsa da Fenerbahçe’nin evindeki mağlûbiyetler kimseyi tatmin edemedim.

TRABZONSPOR EROL BULUT’UN SÜRECİNİ UZATTI

Erol bulut aynı zamanda saha içinde de saha dışında da bir türlü otorite sağlayamadı. Bu sağlayamadı otorite onun hem öğrencilerine karşı olan tutumunu etkiledi yani zamanda öğrencilerin ona karşı tutumu hem de maçın sonuçlarını da etkiledi. Fenerbahçe yönetim başkanı Ali Koç ise teknik direktör Erol Bulut’a karşı olan güvenini haftalar öncesinden kaybetmişti.

Aslında Trabzonspor maçı öncesinde Erol Bulut yollarını ayırmaya karar veren Fenerbahçe yönetimi Trabzonspor Derbisinden galibiyetle ayrılan Erol Bulut’a bir şans daha verdi aslında süreci uzattım. Tüm bu sekiz ayın içinde iki kez istifa kararı aldı fakat bunlardan vazgeçti. Fenerbahçe’nin çıktı Son üç maçın kadrosunu Erol Bulut değil Emre Belezoğlu ayarlamıştı.

Bundan sonraki süreçte Fenerbahçe’nin Kadıköy başarısı nasıl sonuçlanacak ve nasıl bir değişiklik gösterecek oldukça merak ediliyor.