EROL BULUT’UN DERBİ BAŞARISIZLIĞI

Posted by

Sarı lacivertli Fenerbahçe’nin 31 hafta boyunca teknik direktörü koltuğunda oturan 45 yaşındaki Erol Bulut dün, 25 Mart perşembe günü itibari ile teknik direktörlük görevinden ayrıldı. Fenerbahçe yönetimi ile beraber karşılıklı olarak karara varan Erol Bulut Fenerbahçe teknik direktörlük kariyerini noktalamış oldu.

EROL BULUT’UN DERBİ DURUMU

O 45 yaşındaki teknik direktör Erol Bulut Fenerbahçe ile beraber ayrıldığı güne kadar toplam 34 maça çıktı. 34 maçın içinde sordu Galatasaray ve Beşiktaş olmak üzere İki kere de Trabzonspor ile karşı karşıya geldik. Galatasaray ile oynanan deplasman maçını beraberlikle sahadan ayrılan Fenerbahçe kendi evinde oynadı Galatasaray derbisinden mağlubiyetle ayrıldı.

Beşiktaş ile olan darbenin sonuçları ise deplasmanda oynanan Beşiktaş derbisi bir golle eşitlik sağlanarak bitti Kadıköy’de oynanan Beşiktaş derbisi ile Beşiktaş’ın dört üçlük skor ile kazanmasıyla sonuçlandı. Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe ezeli rakipleri ile oynadığı hiçbir derbi kazanamadım.

Sadece Trabzonspor ile oynadığı derbileri kazanan Fenerbahçe hem deplasmanda hem de iç sahada oynadı Trabzonspor maçlarını kazandı.

Fenerbahçe Erol Bulut ile beraber deplasmanda ne kadar başarılı bir performans sergilemiş olsa da Kadıköy’de, kendi evinde bir o kadar başarısız bir performans sergiledi Erol Bulut yönetimi ile beraber 34 maça çıkan Fenerbahçe ekibi sekiz mağlubiyet aldı ve bu sekiz mağlubiyetin altısı Kadıköy’de alınan mağlûbiyetler.

Fenerbahçe’nin Erol Bulut yönetiminde çıktığı maçlarda artık Kadıköy laneti diye bir şey oluşmuştu. Kadıköy’de altı mağlubiyet alan Fenerbahçe gibi iki de beraberlik alarak aslında Kadıköy’de oynadığı neredeyse hiçbir maçı kazanamadı.

Fakat deplasman başarısı ise bir gerçek. Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe şu zamana kadar ki en yüksek deplasman başarısına sahip oldu. 2.40 orana sahip olan deplasman maçı şu zamana kadar ki en yüksek Fenerbahçe oranı.

EROL BULUT YÖNETİMİNDEKİ FENERBAHÇE

Teknik direktör Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe ekibi yedi hafta liderlik koltuğunda oturdu. 18. haftada 35 puana ulaşan sarı lacivertli FB ekibi zirveyi Beşiktaş ile paylaştı. Bu paylaşma çok da uzun sürmedi. 21. haftada Fenerbahçe 45 puana ulaştı zirvenin tek sahibi oldu. Fakat zirve’den düşüşün ne yazık ki hızlı oldu.

24. haftada Galatasaray ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe kendi evinde oynadığı bu derbide yenilince averaj ile üçüncü sıraya geriledi. Aslında devre arası transferleri ile oldukça başarılı bir performans yakalamak isteyen Fenerbahçe yönetimi bu başarıyı sahada gösteremedi. Bakalım Fenerbahçe’nin ilerleyen günlerde nasıl bir performansı olacak ve bu performansı iyi yönde değişecek mi?