FENERBAHÇE’DE BULUT İLE İPLER GERİLİYOR

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında Gençlerbirliği’ni ağırlayan ve Başkent ekibine 2–1 mağlup olan Fenerbahçe’de sular durulmuyor. Sarı kanarya bu sonuçla birlikte evinde oynamış olduğu 4 maçta da mağlup olmakla birlikte, zirvenin sahibi Beşiktaş ile arasındaki puan farkını da 5’e çıkarmış bulunuyor.

Sarı lacivertli ekibin üst üste yaşadığı bu puan kayıpları, şampiyonluk koltuğuna oturma yolunda büyük bir engel teşkil etmekle birlikte, futbolcuların da gerilmesine yol açıyor.

Özellikle Gençlerbirliği mağlubiyetinden sonra, Fenerbahçe’nin teknik direktörü Erol Bulut ve sarı lacivertli futbolcuların arasında bazı problemlerin var olduğu basına yansımaya başladı.

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yarışı son hızla devam ederken Fenerbahçe’de de takım içi bazı sorunlar gündeme gelmeye başladı. Özellikle 30. haftada gerçekleşen Fenerbahçe-Gençlerbirliği karşılaşmasından sarı lacivertli ekibin 2–1 mağlup ayrılmasının ardından, takım içi sorunlar artık saklanamayacak durumu gelmeye başladı.

Bu sorunların asıl kaynağının ise Fenerbahçe’nin teknik direktörü Erol Bulut olduğu söyleniyor. Sezon başından beri takımla bazı iletişim problemleri yaşadığı konuşulan teknik adamın futbolcularla mesafeli duruşu maçlarda da fark edilebiliyor.

Hatta Erol Bulut ile mesafeli olan bazı oyuncuların kendi aralarındaki konuşmalarda, teknik adamı sevmediklerini dile getirdikleri bile konuşulanlar arasında. Oyuncuların Bulut ile ilgili en büyük şikâyetlerinden biri ise 46 yaşındaki teknik adamın sezon başından beri ilk 11 konusunda bir türlü istikrar tutturamaması.

Sarı lacivertli futbolcular ilk 11’e dâhil edilip, sonraki hafta yedek kulübesine çekilmelerinin ardından kendilerine ikna edici bir açıklamanın dahi yapılmamasına da tepki gösteriyorlar. Buna ek olarak ilk 11’deki istikrarsız uygulamaların, oyuncuların motivasyonlarını da düşürdüğü biliniyor. İlk 11’deki değişiklikler konusunda hiçbir açıklama yapmayan teknik heyetin, oyuncuları küsme noktasına getirdiği söyleniyor.

GENÇLERBİRLİĞİ MAÇININ İLK 11’İ ŞAŞKINLIK VERDİ

Öte yandan Fenerbahçeli futbolcuların Gençlerbirliği maçı için oluşturulan ilk 11’e de anlam veremedikleri öğrenildi. Konyaspor ve Trabzonspor maçlarında, orta sahada Mert Hakan Yandaş ve Jose Sosa ile mücadele eden sarı lacivertli takım, Gençlerbirliği maçında da bu iki futbolcunun önünde ekibin on numarası Dimitrios Pelkas’ın olmasını bekliyordu.

Fakat Erol Bulut, farklı dizilişler yapmayı tercih etti. On numara oyuncusu Pelkas’ın bu pozisyonda görev alacağı beklenirken, onun yerine Mert Hakan on numarada oynadı. Bu yüzden hem Pelkas hem de Mert Hakan Gençlerbirliği maçında beklenilen verimi sağlayamadı.

OYUNCULAR TEPKİLERİNİ GÖSTERMEKTEN GERİ DURMUYOR

Süper Lig’de şampiyonluk yarışı hız kesmeden devam ederken, oyuncuların gerginliklerini saklayamaz noktaya gelmesi de gözlemleniyor. Özellikle bu durum Fenerbahçe’de oldukça sık rastlanan bir olay haline geldi.

Geçtiğimiz haftalarda Caner Erkin, Dimitrios Pelkas, Mame Thiam ve Mesut Özil’in oyundan alındıkları sırada teknik adam Erol Bulut’a el ve kol hareketleriyle tepki göstermeleri, oyuncular ile Erol Bulut arasındaki ilişkinin ne derecede kopma noktasına vardığının da bir göstergesi olmakta.