FENERBAHÇE’DE ALİ KOÇ YENİDEN ADAY

Posted by

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, 20 Mayıs’ta düzenlediği basın toplantısında 12-13 Haziran tarihlerinde yapılacak başkanlık seçiminde aday olacağını açıkladı. Yaptığı basın toplantısında futbol düzenini ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu topa tutan Ali Koç, kendisine yönelik eleştirilere de sandığın geleceğini ve fırsatın bu olduğunu söyledi.

BAŞKANLIK AÇIKLAMASI

Ali Koç, üç senesinin çabuk geçtiğini belirtirken başkan seçildiğinde de ikinci döneme ihtiyacı olduğunu, başkanlıktaki ilk döneminin iyi geçmediğini ancak buna rağmen başkan adayı olduğunu açıkladı.

Sözlerine Fenerbahçe’ye almaya değil vermeye geldiğini belirterek devam eden Ali Koç, bu doğrultuda yönetim olarak ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ve vicdanlarının rahat olduğunu söyledi. Ali Koç, sonsuza dek Fenerbahçe başkanı olarak kalmayacağını, başkanın uzun süre kalması durumunda yaşadıkları sıkıntılardan bahsederek Aziz Yıldırım’ı eleştirdi.

İLK DÖNEMDE ZORLUKLAR

Ali Koç, başkanlığının ilk döneminde zorlandığını belirtti ve zaman zaman bazı planlarını hayata geçiremediklerini, şartlara göre hareket etmek zorunda kaldıklarından söz etti ve yeniden başkan seçildiği takdirde ikinci döneminin çok farklı olacağını, ilk dönemde gereken dersleri aldıklarını belirtti.

Ali Koç, kendisine yöneltilen eleştirilere dair, iyi niyet ve samimiyetle yapılan eleştirilere saygı duyduklarını belirtti. Kendisi ve yönetimini yıldırmak amacıyla gizli ajandası olanların, diğer camialardan daha yoğun olduğunu belirten Fenerbahçe başkanı Ali Koç, bu kişilerin işler iyi giderken ortada görünmediğini, ancak olumsuzluklarda ortaya çıktığını belirtti.

İŞTE FIRSAT, İŞTE SANDIK

Kendisini yıldırmak isteyenlere çağrıda bulunan Ali Koç, bu kişilerin eğer gerçekten Fenerbahçe’ye katkıda bulunmak istiyorlarsa fırsatın önlerine geldiğini belirten Ali Koç’un bu sözleri, kendisini eleştiren Şekip Mosturoğlu’na verdiği cevap olarak yorumlandı.

Ali Koç, kendisini eleştirenlere cevap olarak perde arkasında değil, genel kurulda konuşmaları gerektiğini söyledi. Kendisine rakip olacak adayların çıkıp basketbolu, futbolu ve finansı nasıl yöneteceklerini soran Ali Koç, gelen kurulda kendisinin de anlatacakları olacağını açıkladı.

TFF’YE ELEŞTİRİLER

Ali Koç, açıklamalarına TFF’yi sert bir şekilde eleştirerek devam etti. TFF’nin adaletsiz kararlarının ligde sıralamayı etkilediğini söyleyen Ali Koç, futbol federasyonunun verdiği hiçbir kararda istikrar olmadığını ve kurumda liyakat eksikliği olduğunu söyledi.