Fenerbahçe ve Beşiktaş İç Transfere Başladı

Posted by

Süper Lig’in sona ermesi ile beraber futbolseverleri transfer dönemi heyecanı bekliyor. Bilhassa 2021 – 2022 sezonunu kötü geçiren Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın transferde hangi adımları atacakları merak ediliyor.

Başkanlık seçimine hazırlanan Galatasaray’da henüz iç ve dış transfer konusunda bir gelişme yok! Fakat, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın birtakım çalışmalar içerisinde olduklarını ifade edebiliriz.

Fenerbahçe Serdar Aziz’in Sözleşmesini Uzattı

Süper Lig’de önümüzdeki sezon ilk 11’de en az dört yerli futbolcu olmak zorunda! Bu durum; yerli futbolcuların önemini arttırıyor. Serdar Aziz; Bursaspor altyapısından yetişen ve milli takıma kadar yükselen bir oyuncu! 2016 – 2017 sezonunun başında Galatasaray’a transfer oldu. Sarı kırmızılı takımla 2017 – 2018 sezonunda lig şampiyonluğu yaşadı. Fakat, Fatih Terim ile yaşadığı problemden dolayı takımdan gönderildi. 2019 yılının Ocak ayında Fenerbahçe’ye imza attı. Tam 3.5 yıldır sarı lacivertli takımın formasını giyiyordu.

Serdar Aziz’in sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecekti. Fenerbahçe yönetimi; Beşiktaş ve Trabzonspor’un da listesinde bulunan 32 yaşındaki oyuncu ile 2024 – 2025 sezonunun sonuna kadar sözleşme yeniledi. Bir başka deyişle, milli futbolcu; 2025 yılının Haziran ayına kadar Fenerbahçe’de!

1990 doğumlu futbolcu; imza töreninde yaptığı açıklamada Fenerbahçe’de kaldığı için bir hayli mutlu olduğunu dile getirdi. Fenerbahçe’yi Türkiye’nin en büyük kulübü olarak gördüğünü sözlerine ekledi. Sarı lacivertli takım için elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğini belirtti. Hatta, futbolu Fenerbahçe’de bırakmak istediğini de ifade etti.

Beşiktaş Atiba Hutchinson ile Sözleşme Uzatmayı Düşünüyor

Fenerbahçe’de olduğu gibi Beşiktaş’ta da iç transfer çalışmaları devam ediyor. Siyah beyazlı takım; 2013 – 2014 sezonundan bu yana kadroda bulunan Atiba Hutchinson ile sözleşme uzatmak istiyor. 39 yaşındaki futbolcu; bir yıl daha takımda kalmayı hedefliyor. Beşiktaş teknik direktörü Valerien Ismael; henüz futbolcularla ilgili olarak yönetime rapor vermedi. Ancak, deneyimli hocanın Atiba’nın takımda kalmasına itiraz etmeyeceği tahmin ediliyor.

Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu’nun Sözleşmeleri Beşiktaş’ın Başını Ağrıtabilir

Beşiktaş; bilhassa son yıllarda altyapıdan çıkardığı ve Türk futboluna kazandırdığı isimler ile dikkat çekiyor. 2019 – 2020 sezonunun ikinci yarısında forma şansı bulmaya başlayan Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz; kısa süre içerisinde isimlerini duyurdular. Performanslarıyla milli takıma seçilmeyi başardılar.

Beşiktaş; 2020 yılında her iki futbolcu ile sözleşme uzattı. 2024 – 2025 sezonunun sonuna kadar uzatılan sözleşmeler ile ilgili herhangi bir sorunun olmadığı ifade ediliyordu. Fakat, Beşiktaş’ın söz konusu sözleşmeleri Türkiye Futbol Federasyonu’na iletmediği ortaya çıktı. Bu yüzden, iki oyuncunun da Beşiktaş’a attığı imzalar geçerli sayılmadı.

Yeni sözleşmelerin geçerli sayılmaması önemli bir sorunu ortaya çıkardı. Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu’nun sözleşmeleri 30 Haziran 2023 tarihinde sona erecek. Siyah beyazlı kulübün bu konu hakkında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu!