Beşiktaş’ta Valerien İsmael Sesleri Yükseliyor

Posted by

Sezona 2 kupalı teknik direktörü Sergen Yalçın ile başladıktan sonra yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle geçici teknik direktörü Önder Karaveli ile yola devam eden Beşiktaş’ta Karaveli’nin de beklentilerin altında kalmasıyla birlikte yeni teknik direktör arayışları başlamıştı. Gelecek sezon Avrupa’ya gidememe ihtimalini de hesaba katarak yeni bir yapılanma içerisine giden Siyah Beyazlı ekipte Sportif Direktör Ceyhun Kazancı’nın ısrarla üstünde durduğu Fransız teknik direktör Valerien İsmael’in kısa süre içerisinde İstanbul’a geleceği iddia ediliyor.

Yeni Yapılanma

Geçtiğimiz sezonu Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası ile kapattıktan sonra yaz boyu Sergen Yalçın ile sözleşme uzatma görüşmeleri yapan Beşiktaş’ta bu süreç oldukça sancılı geçmiş ve takımın performansına da sirayet etmişti.

Şampiyonlar Ligi’nde 0 çekerek tarihi bir hezimete uğrayan Kara Kartal, Süper Lig’de de erken havlu atınca Sergen Yalçın görevden ayrılmıştı. Yalçın yerine bir teknik direktör bulana kadar altyapı koordinatörü Önder Karaveli ile yola devam etme kararı alan Beşiktaş, Karaveli’nin performansından memnun kalınca bu durumu kalıcılaştırdı ve sezon sonuna kadar 47 yaşındaki teknik adamla çalışma kararı aldı.

Önder Karaveli ile bir de Süper Kupa kaldıran Beşiktaş yeni teknik direktörünü bulduğunu da düşünmüştü ancak önce Ziraat Türkiye Kupası’ndan elenip sonra da Süper Lig’de tamamen iddiasız kalınca Karaveli de gözden düştü.

Hatayspor karşısında alınan beraberlikten sonra artık iyiden iyiye yeni teknik direktör arayışlarını hızlandıran Beşiktaş’ta sportif direktör Ceyhun Kazancı, uzun zamandan bu yana temasta olduğu bilinen Valerien İsmael ile el sıkıştı. 1+1 şeklinde sözleşme imzalanacak Fransız teknik adamın sözleşmesine dair detaylar da belli olmaya başladı.

Trabzonspor Maçı

Milli Takım arası bitmeden Valerien ile takımını buluşturmak isteyen Beşiktaş, 46 yaşındaki Fransız teknik direktör ve teknik ekibine ayıracağı bütçeyi de belirledi. Valerien ve beraberinde getireceği 3 yardımcısına 1 milyon 200 bin Euro tutarında bir maaş bütçesi sunan Beşiktaş, aynı zamanda Fransız teknik adama ev ve araba da tahsis edecek.

Beşiktaş’ta Önder Karaveli’nin de Valerien’in yardımcısı olarak teknik ekibe katılması bekleniyor. Sert antrenmanlar yaptırması ve fizik seviyeye verdiği önemiyle öne çıkan İsmael en son Premier Lig ekiplerinden West Bromwich Albion takımını çalıştırmıştı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Şenol Güneş isminin üstünde ısrar etmesi nedeniyle sportif direktör Ceyhun Kazancı ile sıkıntı yaşadığı ve konunun yönetim kurulu kararıyla İsmael lehine döndüğü biliniyor.

Bununla birlikte İsmael ile alakalı olarak da kendini kanıtlamamış ve net bir başarı elde etmemiş bir teknik adam olmasına yönelik eleştiriler yapılıyor.

Tüm bu eleştirileri bir kenara atan Siyah Beyazlı takım, Milli Takım arasından sonra oynanacak Trabzonspor derbisinde yeni teknik direktörüyle sahada olmak konusunda kararlı bir tavır takınmaya devam ediyor.