Fenerbahçe Resmen Açıkladı Joao Pedro İle İmzalar Atıldı

Posted by

Sarı Lacivertli ekipten gelen transfer haberi, taraftarlara rahat bir nefes aldırdı. Kanarya, 4,6 milyon Euro karşılığında Joao Pedro ile resmi olarak anlaştığını KAP’a bildirdi. Brezilya asıllı İtalyan oyuncunun gelişi, camiayı da mutlu etti. İşte Fenerbahçe’nin transfer gündemine dair merak edilen son dakika gelişmeleri…

Fenerbahçe, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada Joao Pedro ile resmi olarak anlaştıklarını ve kulüplerin şartlarda ortak noktada buluştuklarını ifade etti. Sarı Lacivertli yönetim Hollandalı oyuncu için 4 milyon 680 bin Euro ödeme yaptı. Joao Pedro, Serie A kapsamında gerçekleşen 216 müsabakada forma giydi ve 71 kez gol attı.

3 Senelik Sözleşme İmzalandı!

Joao Pedro, Sarı Lacivertli yönetim ile yaptığı 3 senelik sözleşme ile resmi olarak kadroya dahil oldu. Cagliari Kulübü’nde forma giyen 30 yaşındaki sporcu için Fenerbahçe 4 milyon 680 bin Euro ödeyecek. Buna ek olarak hücum oyuncusunun yeşil sahada gösterdiği ilk sezon performansı baz alınarak Cagliari Kulübü’ne bonus bedeli olarak en çok 487 bin 500 Euro ödeme yapılacağı ifade edildi.

9 Mart 1992 tarihinde dünyaya gelen Joao Pedro, sağ ayağını hakim olarak kullanıyor. Yetenekli sporcu, profesyonel kariyerine Atlatico MG B’de oynayarak başladı. Daha sonra Palermo, Vit Guimaraes, Penarol, Desp Brasil, Santos FC, Estoril Praia ve son olarak ise Fenerbahçe’den önce İtalyan ekiplerinden Cagliari’de forma giydi.

‘Birlikte Çok Mutlu Olacağız’ Mesajı

Fenerbahçe TV gerçekleşen transferin ardından Joao Pedro ile röportaj yaptı. 30 yaşındaki futbolcu, son derece prestijli ve büyük bir takıma geldiğini ifade ederken yaşadığı büyük mutluluğun altını çizdi. Sarı Lacivertli kulübün eşsiz olduğunu belirten Joao Pedro, bu transferi kariyeri için önemli bir fırsat olarak gördüğünü de vurguladı.

Hollandalı sporcu, yaptığı açıklamalarda en iyi tercihi yaptığını düşündüğünü söylerken sözlerine çok heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getirmesi ile devam etti. Sarı Kanarya taraftarlarına bir mesaj göndermeyi ihmal etmeyen Joao Pedro birlikte hep beraber çok mutlu olacaklarını belirtti.