FENERBAHÇE HALA ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA

Posted by

Süper Toto Süper Lig’in 39. haftasında Fenerbahçe Spor karşısında üç puan aldığı için şampiyonluk yaşındaki isteğini hala canlı tutuyor.

76 puana ulaşan Fenerbahçe Beşiktaş ile arasındaki puan farkını beşe düşürdü. Maça oldukça erken de hızlı başlayan Fenerbahçe 14 dakika içerisinde üç gol birden atmış oldu.

FENERBAHÇE 3 GOL ATTI

Ev sahibi takım Fenerbahçe maç oldukça hızlı başladı. Maçın ilk saniyelerinde itibaren gene çok Yaklaşan Fenerbahçe altıncı dakikada penaltı hakkı kazandı. Hakem Mete Kalkavan beyaz noktayı gösterdi Fenerbahçe topun başına geçti. Penaltı vuruşunın başına Jose Sosa geçti. Altıncı dakikada gelen gölün ardından Fenerbahçe maçı ne kadar istediğine ve maçı kazanmak için nasıl hızlı olduğunu rakibine göstermiş oldu.

Karşılaşmanın 12. dakikasında Enner Valencia ve 14. Dakikasında da Dimitris Pelkas gol attı. Fenerbahçe skoru ilk 14 dakika içerisinde 3-0 yaptı. Maç oldukça iyi başlayan sarı lacivertli Fenerbahçe takımı Kalan dakikalarda da bastırmaya devam etti. Erzurumspor takımın ne olduğunu anlamadan kalesinde üç gol görmüş oldu. Maçı geri döndürmek isteyen Erzurumspor takımı gole buluşamadı. Karşılaşmanın ilk yarısı Fenerbahçe’nin üç gol üstünlüğü ile tamamlandı.

Maçın ikinci yarısında ise Fenerbahçe dördüncü golü bulmak için çok hastaysa da toplar ya direkten ya da Erzurumspor’un kalecisinden geri döndü. Fenerbahçe oldukça baskın bir performans sergilemişti İlker’e ve ikinci yarıda da bu performansı devam ettirdi. Karşılaşmanın 81. dakikasında Erzurumspor ilk golü attı.

19 yaşındaki genç oyuncu Özgür Sert hem Süper Lig tarihindeki hem de Erzurumspor formasıyla ilk golü kaydetti. O dakikadan sonra konuk takım Erzurumspor beraberlik şansını yakalamak isterken tüm gol çalışmaları başarısızlıkla sonuçlandı. Toplar ya Fenerbahçe’nin savunmasından ya da kaleci Harun’dan geri döndü.

TAKIMLARIN SÜPER LİG DURUMU

Erzurumspor takımı karşılaşmanın sonunda üç puanı Kadıköy’de bıraktı. Fenerbahçe bu maçın ardından üç puanla kazandı ve 76 puanla ulaşarak ikinci sıraya tekrar yükseldi. Erzurumspor takımı ise 37 puanda kalarak 19. sıradaki yerini korudu.

Alacağı beraberlik sonucuyla ve bir puanla tehlike bölgesinden çıkabilecek olan Erzurumspor takımı bu avantajı Fenerbahçe karşısında kaybetti. Erzurumspor takımı ligde kalma mücadelesini son iki maça bıraktı.

Fenerbahçe ise lider takın Beşiktaş’ın peşini bırakmıyor. Aralarındaki puan farkını beşe düşüren Fenerbahçe kalan haftalarda maçları kazanarak şampiyonluğa uzanmak istiyor.