FENERBAHÇE GÖZTEPE’YE 1 GOLLE YENİLDİ

Posted by

Süper Lig’in 26. haftasında, 21 Şubat Pazar günü Fenerbahçe ve Göztepe Spor Kulubü takımları karşı karşıya geldi. Maç için her iki takımda 90 dakika boyunca varını yoğunu ortaya koydu. Maçın sonucunda gülen taraf ve sahadan galibiyet göğüsleyerek ayrılan taraf da Göztepe SK oldu.

İzmir temsilcisi Göztepe Spor Kulubü maçı oldukça sistemli bir şekilde oynadı ve hakkıyla kazandı. Fenerbahçe takım içerisinde bir türlü bir uyum yakalayamadı ve beraberliği sağlayan golü de atamayınca puanları bölüşme şansı uçup gitti. Sarı lacivertli ev sahibi takım Fenerbahçe kendi sahalarından, kendi evlerinden Kadıköy’den mağlubiyeti göğüsleyerek ayrıldılar.

Fenerbahçe maç sırasında istediği performansı sergileyemedi. Göztepe maça oldukça baskın bir performans ile başladı ve karşılaşmanın ilk ve tek golü 9. dakikada geldi. Maçın ilk golü çok erken geldi ve aslında o dakikadan sonra başka bir gol pozisyonu yakalanmadı her iki takım içinde.

Göztepe oldukça baskın bir oyun kurdu ve deplasmanda kazanacaklarının habercisi olan maçın ilk golünü karşılaşmanın 9. dakikasında atarak rakiplerinin psikolojisini oldukça etkilediler. Fenerbahçe ilk yarının sonuna kadar beraberlik için gol pozisyonu aradı ama sonuç değişmedi.

İKİNCİ YARIDA DA FENERBAHÇE GOL ATAMADI

Erol Bulut ve öğrencileri maçın ikinci yarısında sahaya kazanmak için çıkmış olsalar da sonuç değişmedi. Fenerbahçeli oyuncular arasında yaşanan uyumsuzluk ve sinerji eksikliği ekrandan bile hissediliyordu. Maçın kalan 45 dakikasında Göztepe hala bastırmaya ve ikinci kendisini rahatlatacak golü bulmaya çalışıyordu.

Fenerbahçe’de oyunu bir süre sonra Göztepe’nin ceza sahası içerisinde oynamaya başladı fakat gol pozisyonları hep Göztepe’nin savunmasından ve kalesinden geri döndü. Göztepeli oyuncular kenetlenmiş gibi adeta kalelerini korudular ve rakip takıma gol için, beraberlik sayısı için izin vermediler.

SÜPER LİG DURUMU

Fenerbahçe ligde Galatasaray’ın liderliğini takip ederek hep 2. sırada onu izliyordu. Ama artık Süper Lig‘in 26. haftası itibariyle Fenerbahçe 51 puanda kalarak liderlik yarışından bir haftalık uzaklaşmış oldu. 26. haftayı bay olarak geçiren Beşiktaş avarej ile 51 puanla 2. sıraya yükseldi ve Fenerbahçe yine 51 puanla 3. sıraya düştü.

Göztepe SK ise 32 puana yükseldi ve 10. sıraya geçti. 42. haftaya kadar Süper Lig puan durumu nasıl sonuçlanacak neler olacak oldukça merak ediliyor.