FENERBAHÇE’YE CENGİZ İDDİASI

Posted by

Süper Lig’in ara transfer döneminde yapmış olduğu birbirinden flaş transferlerle gündeme damgasını vuran sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Sezon sonunda kadrosuna dahil edeceği oyuncular için transfer çalışmalarına şimdiden başladı. 

Süper Lig’in sarı-lacivertli ekibi Fenerbahçe Roma’dan İngiltere’nin köklü ekibi milli oyuncumuz Çağlar Söyüncü’nün ve formasını giydiği Leicester City’e satın alma opsiyonlu olarak kiralanmış olan milli Yıldız Cengiz Ünder’i transfer defterini etkilediği bildirildi.

Yetenekli milli oyuncunun menajerlik görevini yapan Mirsad Türkcan oyuncunun sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’ye transferi konusunda iddialı söylemlerde bulundu.

FENERBAHÇE NABIZ ÖLÇTÜ

Geçtiğimiz sezonun yaz döneminde 18 yeni ismi kadrosuna dahil etmiş olan Süper Lig’in sarı lacivert Fenerbahçe, içerisinde bulunduğumuz sezonun kış transfer Döneminde ise yetenekli sol ayak dünyaca ünlü oyuncu Mesut Özil’i ve Başakşehir forması altında iyi bir performans ortaya koyan İrfan Can Kahveci’yi kadrosuna dahil etmişti.

Szalai ve Osayi Gibi yetenekli mi genç oyuncuları takıma kazandırarak Geleceğe yatırım yapmaya başlayan sarı-lacivertliler gelecek sezon da birçok flaş transfer yapacak gibi görünüyor. 

Süper Lig’in bitiminde sıralamada alacağı yere göre gitmek istediği Şampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi’nde güçlü bir kadro ile mücadele etmeyi amaçlayan sarı-lacivertliler alışma sürecini ve hazırlıkları hızlandırmak için kadro çalışmalarına şimdiden başladı. 

Bu kapsamda sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin transfer listesinde yer alan bir diğer isim ise İngiltere’de forma giyen milli oyuncumuz Cengiz Ünder olduğu bildirildi.

Cengiz Ünder için nabız yoklamış olan Süper Lig’in sarı-lacivertli ekibi Fenerbahçe taraftarını heyecan sararken, yetenekli oyuncunun menajeri Mirsad Türkcan Bazı açıklamalarda bulundu.

TEMSİLCİNİN AÇIKLAMASI

Cengiz Ünder’in sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’ye transferi konusunda açıklamalarda bulunan Türkcan transfer iddialarının doğru olmadığını Cengiz’im şu an tüm odağının Leicester City olduğunu ve Cengiz’in en büyük hedeflerinden birinin de uzun süre boyunca ülkesini yurtdışında profesyonelce temsil etmek olduğunu belirtirken kısa vadede yurda dönmeyi düşünmediğini belirtti. 

İngiltere’de beklendiği kadar formayı terletme imkânı bulamayan yetenekli oyuncu Cengiz Ünder oyuna sonradan dahil olarak forma şansı buluyor.

  İçin içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla 17 kez takımının formasını terleten oyuncu iki defa rakip fileleri havalandırdı ve 3 kez de takım arkadaşlarının gol atması için asist yapmayı başardı.