Fenerbahçe Beko’dan Bir Galibiyet Daha

Posted by

Turkish Airlines Euroleague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko,  çift maç haftasındaki ikinci maçında Bitci Baskonia’yı ağırladı. Sarı lacivertliler, rakibini 75-53 mağlup etti ve Euroleague’deki 7. Galibiyetini aldı. Fenerbahçe Beko, Bitci Baskonia karşısında üst üste 4. Galibiyetini aldı. Bitci Baskonia ise Fenerbahçe Beko karşısında ligdeki 11. Mağlubiyetini aldı.

Sarı lacivertli takımda Jan Vesely, Nando de Colo ve Achille Polonara’nın gösterdi,ği performans dikkat çekti.

Fenerbahçe, 19 Aralık’ta ING Basketbol Süper Ligi’nde TOFAŞ’ı ağırladıktan sonra Turkish Airlines Euroleague’in 17. Haftasında Asvel’in konuğu olacak.

Fenerbahçe Beko’dan Üçlük Yağmuru

Fenerbahçe Beko, maça Melih Mahmutoğlu, Pierria Henry, Dysawhn Pierre, Jan Vesely, Devin Booker beşiyle başlarken Bitci Baskonia ise Fenerbahçe karşısına Lamar Peters, Wade Baldwin IV, Tadas Sedekerskis, Simone Fontecchio, Steven Enoch beşiyle çıktı.

Fenerbahçe Beko, maça artık bir rutin haline gelen Pierria Henry’nin üç sayılık basketiyle başladı. Sarı lacivertli takımın kaptanı Melih Mahmutoğlu’ndan da bir üçlük isabetiyle sarı lacivertliler maça iyi bir başlangıç yaptı. Fenerbahçe Beko, maçın ilk çeyreğinde Bitci Vaskonai karşısında üçlük oldu yağdı.

Sarı lacivertli takım, savınmada da çok sert oynadı ve maçın ilk 5 dakikasını 15-2 üstünlükle tamamladı. Fenerbahçe, rakiplerini top kaybetmeye zorlarken Nando de Colo’nun asistleri ve Jan Vesely’den gelen sayılarla farkı iyice artırdı. Baskonia, ilk çeyreğin son bölümlerinde bulduğu sayılarla farkı indirdi. Maçın ilk çeyreği, Fenerbahçe Beko’nun 19-14’lük üstünlüğüyle tamamlandı.

Maçın ikinci çeyreğine damga vuran isim yaptığı savunma ile Şehmus Hazer oldu. Daha sonra savunmadaki güzel oyununu sayılarla da taçlandıran Şehmus, Fenerbahçe Beko seyircisinden alkışı aldı. Fenerbahçe Beko, maçın ikinci çeyreği boyunca yaptığı sert savunma ile Bitci Baskonia’ya kolay sayı fırsatı vermedi. Sarı lacivertli takım, ikinci çeyreğin ilk 5 dakikasında 12-3’lük çeyrek skoru elde etse de Bitci Baskonia, yakaladığı 6-0’lık seriyle farkı indirdi.

Fenerbahçe Beko, ikinci çeyreğin son bölümünde gaza bastı. Sarı lacivertliler, De Colo ce Devin Booker’den gelen sayılarla ilk yarıyı 43-28 önde tamamladı.

Maçın üçüncü çeyreğinde bir dakika boyunca sarı gelmedi. Üçüncü çeyrekte baskı kuran ve üçlük isabetler bulan taraf Bitci Baskonia oldu. Fenerbahçe Beko’nun üçüncü çeyrekteki ilk sayıısı çeyreğin bitimine 7,5 dakika kala Achille Polonara’dan geldi. Fenerbahçe Beko, üçüncü çeyrekte durarak oynamasına karşın aradaki fark, çift hanelerde kaldı.

Fenerbahçe Beko, Achille Polonara’dan gelen isabetle ateşi yaktı. Daha sonra Henry&Vesely iş birliğiyle gelen sayıyla çift haneli farkı koruyan Fenerbahçe Beko, taraftarını da hareketlendirdi ve son çeyreğe 55-43 önde girdi.

Fenerbahçe Beko, maçın son çeyreğinde ipleri eline aldı. Çok sert bir savunma yapan Fenerbahçe, maçın son çeyreğinde Bitci Baskonia’ya yalnızca 12 sayı bulma şansı verdi. Sarı lacivertli takım, son çeyrekte Vesely ve De Colo’nun etkili oyunuyla maçı 75-53 kazanmayı başardı.

Djordevic Keyif Aldı

Maç sonrasında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Beko başantrenörü Sasha Djordevic, takım olarak çok iyi bir oyun oynadıklarını ve takım halinde galibiyete uzandıklarını belirtti.

Nando De Colo ve Jan Vesely’nin gösterdiği performanstan çok memnun olduğunu dile getiren Sırp çalıştırıcı, kendisinin onları izlemekten keyif aldığını ifade etti.