Fenerbahçe Beko 3’te 3 Yaptı

Posted by

THY Avrupa Ligi’nin 15’inci haftasında kendi sahasında Makkabi Tel Aviv’i konuk eden Fenerbahçe Beko, sahadan 90-79’luk üstünlükle ayrılarak üst üste üçüncü maçından da galip ayrıldı ve bu sezon toplamda 6’ıncı galibiyetine ulaştı.

16 Aralık tarihinde bir diğer temsilcimiz Anadolu Efes ile karşılaşacak olan Makkabi Tel Aviv bu sezonki 8’inci mağlubiyetini alarak kötü gidişatını durduramadı.

Fenerbahçe Beko Toparlanıyor

THY Avrupa Ligi’nin 15’inci haftasında kendi sahasında ağırladığı Makkabi Tel Aviv’in maça hızlı başlamasına engel olamayan Sarı Lacivertliler, ilk 3 dakikada 11-5 geriye düştü. Bu dakikalardan sonra çeyreğin hâkimiyetini ele almayı başaran Fenerbahçe Beko, Devin Booker ve Achille Polonara’dan iyi katkı alan Fenerbahçe Beko ciddi bir seri yakaladı ve ilk çeyreği 23-18 önde kapadı.

İkinci çeyreğe Nando De Colo’nun üretken oyunuyla başlayan Fenerbahçe, farkı bir dönem 9’a kadar çıkarmayı başarsa da çeyreğin ortalarına doğru düşen Fenerbahçe konsantrasyonu Maccabi’yi oyuna dâhil etti.

Fenerbahçe hücumları da bir hayli duraklayınca skora neredeyse denge gelecekti ancak Nando De Colo yine gaza basınca ilk yarıyı Fenerbahçe Beko 42-37 önde kapattı. Üçüncü çeyreğe çok iyi bir giriş yapan Pierre Henry ve Devin Booker ile skor üretmeyi başaran Fenerbahçe, ilk 2 dakika içinde attığı sayılarla skoru 47-37’ye getirdi.

İsrail temsilcisi, serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla birlikte geri gelmeye çalışsa da Henry oyuna ağırlığını koyunca oyun tamamen Fenerbahçe lehine döndü. Çeyreğin sonunda da hızlı devam eden Sarı Lacivertliler, son çeyreğe 70-49 önde kapattı.

Nunnaly ile birlikte son çeyrekte rüzgâr gibi esen Makkabi Tel Aviv, farkı tek hanelere kadar indirmeyi başardı. Fenerbahçe bu dönemde hücum anlamında performans gösteremese de savunma anlamında iyi bir iş çıkardı.    

Maçın geri kalanı Fenerbahçe Beko ile Makkabi Tel Aviv arasında bir kovalamacaya sahne olsa da kazanan 90-79 ile temsilcimiz Fenerbahçe Beko oldu.

Fenerbahçe Beko’da Devin Booker 22 sayı, Nando De Colo 21 sayı ile takımlarını galibiyete taşırken, Makkabi Tel Aviv’de James Nunnally’nin 18 sayı ve 5 ribauntluk performansı galibiyete yetmedi.

Sarı Lacivertli Fenerbahçe Beko’da Moraller Yerinde

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde aldığı sonuçlarla birlikte, liderlik koltuğunda oturmaya devam eden Fenerbahçe, THY Avrupa Ligi’nde iyi bir sezon geçiremedi ancak son 3 maçta aldığı galibiyetle birlikte toparlandığının sinyallerini vermeye başladı.

16 Aralık günü kendi sahasında Baskonya’yı konuk edecek olan Fenerbahçe Beko, bu performansını Ocak ayına kadar sürecek rahat takvimine yayarsa, zorlu maçlara daha ivmeli bir rakip olarak çıkmanın avantajını yaşayabilir.

Bireysel anlamda oyuncuların performanslarının yükseldiği bir dönem geçiren Sarı Lacivertliler, oyuncularının sorumluluk da almaya başlamasıyla birlikte istediği sonuçları almaya başladı ancak daha gidecek çok fazla yolları olduğunu söylemek gerekir.