Fenerbahçe Beko – Kızılyıldız MTS Karşılaşması

Posted by

Sarı lacivertli takım Sırp Marko Guduric’in takıma katılması ve Jan Vesely’nin eski formuna kavuşması ile birlikte ligde büyük bir ivme kazanmaya başladı. Fenerbahçe ilk çeyrekte özellikle pota altında etkili bir oyun sergiledi.

Vesely’in yanı sıra Barthel ve Ulanovas ile içerden sayı üreten Fenerbahçe, Kızılyıldız MTS karşısında Korry Walden ve Ognjen Dobric’in dış atışları ile etkili bir üstünlük sağladı.

İlk çeyreğin 3. Dakikasına kadar Vesely ve Pierre’nin ön plana çıktığı karşılaşmada 5 sayı önde giden Fenerbahçe Beko, özellikle Ahmet Düverioğlu ve Melih Mahmutoğlu’nun yanlış hücum tercihlerini çok iyi değerlendiren Qolom’un basketleriyle son 1 dakikaya 1 sayı geride girdi.

Çeyreğin son dakikalarında Fenerbahçe öne geçmek için elinden geleni yaptı. İlk çeyreğin son dakikalarında açılan Quino Qolom son 1 dakika tam 6 sayıya imza attı ve takımının ilk çeyreği 4 sayı önde tamamlamasına katkı sağladı.

2. Çeyrekte Fenerbahçe Toparladı

Karşılaşmanın 2. Çeyreğine oyun anlamında istediği gibi başlayabilen Fenerbahçe Beko, gerek top paylaşımı gerek geçiş hücumları ile topun kıymetini bildi. Arka arkaya bulduğu basketler ile birlikte temsilcimiz ikinci yarıda öne geçmeyi başardı.

Dyshawn Pierre’in üçlüğü ile üstünlüğü ele geçiren Kızılyıldız MTS, oyunu ile temsilcimizi bir hayli yordu. Lorenzo Brown dahil olmak üzere tüm takım olarak agresif bir savunma yapan temsilcimiz kaşı takımı dış atışlarda bir hayli zorladı.

Periyodun son dakikalarında ortada bir skorla seyreden ikinci çeyrekte skoru belirleyen taraf ilk çeyrekte olduğu gibi Quino Qolom oldu. Geçtiğimiz sezon Bahçeşehir Koleji forması ile oynayan Qolom attığı sayı ile ilk yarıyı Fenerbahçe Beko’nun 1 sayı geride bitirmesine neden oldu.

İkinci yarıya Ulanovas’ın üçlüğü ile başlayan Fenerbahçe Beko, agresif savunmasını ikinci yarıda da devam ettirdi.

Ev sahibi takımın 3 top kaybetmesine neden olan bu agresif savunma ve rakibin yaptıı üst üste basit hatalar ile Fenerbahçe Beko arayı baya açtı.

İlk iki çeyrekte iyi performans gösteren Vesely’i dinlendiren Fenerbahçe Beko’da Vesely’in yerine Ahmet Düverioğlu ve Jonny Hamilton girdi. Fakat bu isimler takıma ters tepki yaptı. Taraflar son çeyreğe 53-53 beraberlik ile girdi.

Son Çeyrekte Her Şey Belli Oldu

Son çeyrekte Fenerbahçe Veko, Vesely’nin pota altında devleştiği dakikalara şahit oldu. Bulduğu üst üste 3 ofansif rebaund ile rakip takıma adeta göz dağı veren Çek pivot kaçırdığı atışlar ile kendini yordu. Bunu fırsat bilen Kızılyıldız MTS öne geçmeyi başarmıştı.

Fenerbahçe Beko ise Lorenzo Brown’un maçın bir kritik noktasında devreye girmesi ile skorda tekrar kendini göstermeyi başardı.

Karşılaşmanın son 1 dakikasında O’bryant sonra Marko Guduric’in karşılıklı top kayıpları ile 2 takım arasındaki dengei bozan taraf Lorenzo Brown oldu ve Fenerbahçe Beko zorlu ve çekişmeli bir karşılaşmayı kazanmış oldu.