Fatih Terim’e FIFA’dan Flaş Bir Teklif Geldi

Posted by

Başarılı teknik direktörün Galatasaray ile olan sözleşmesi 31 Mayıs’ta sonlanıyor. Bu esnada tüm gözler Terim’in sonraki hamlesini bekliyor. Sarı-Kırmızılıların gündemini meşgul eden bu süreçte Terim’in birçok ihtimali olsa da son günlerde gelen bir teklif bu ihtimallere yenisini ekledi.

Başkan Mustafa Cengiz’in çarpıcı açıklamaları ile sözleşmesi bitecek olan başarılı teknik adamın gideceğine kesin gözüyle bakılıyor. Görevde olduğu sürece Terim ile çalışmayacağına söyleyen Başkan Cengiz, kararında net bir duruş sergiliyor. Son iki sezondur çok fazla yıpranan Fatih Terim’in ise önünde birçok seçenek yer alıyor.

Bu seçeneklerden biri, kendisiyle çalışmak isteyen başkan adaylardan birisiyle yollarına devam etmek olurken ikinci seçenek, Katar Milli takımından gelen 1,5 yıllık teklifi değerlendirmek… Ya da üçüncü bir seçenek olarak ise dinlenmek… Ama bu öyle bir ihtimal var ki kafaları karıştırması uzun sürmedi. O ihtimalin sahibi ise FIFA…

Tecrübeli teknik direktör FIFA’dan gelen teklifi kabul ederse dünya futbolunun patronu için görev yapmaya başlamış olacak. Bizzat FIFA Global Futbol Direktörü Arsene Wenger’den gelen teklif ise futbolu ileriye taşıyacak bilgileri paylaşması ve genç hoca adaylarını yetiştirmesi olarak biliniyor. Terim’e yapılan bu teklifle ilgili net bir detay henüz yok ve Terim’in ne cevap vereceği ise uzun bir süre merak konusu olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Terim Yardımcılarına Serbestlik Tanıdı

Başarılı teknik adam, sözleşmesi kendisiyle birlikte biten yardımcılarına özgürlük hakkı tanıdı. Yardımcıları Ümit Davala, Levent Şahin, Albert Riera, Fadıl Koşutan, Necati Ateş, Selçuk İnan’a istedikleri takımlarla anlaşmaları konusunda özgür olduklarını dile getirdi. Böylelikle Davala ve Şahin ProLisans sahibi oldukları için herhangi bir takımda birinci adam olabilir iken Ateş, Riera ve İnan ise alt yapılarda çalışmaya devam edebilirler. Scott Pirri ise Terim’in ekibinden sözleşmesi devam eden tek isim…

Bu Süreçte Adaylar Ne Düşünüyor?

Haziranda yapılması düşünülen fakat yasaklar ile Temmuz ayına da sarkma ihtimali bulunan seçim öncesi ise adaylar kararlarını netleştirmeye de başladılar. Burak Elmas ve Işın Çelebi; Terim’le çalışmayı düşünen isimler olarak yerlerini aldılar.