Emre Mor Çalımı

Posted by

Emre Mor yeşil sahalarda attığı çalımlarla bilinen bir yıldız. Ancak bu kez adının çalım ile anılmasının sebebi farklı. Transferde, masa başında bir takım ezeli rakibine Emre Mor çalımı attı.

Henüz 18 yaşından gün almamışken adı futbol dünyasında bilinen bir isimdi Emre Mor. Fatih Terim onu gencecik yaşında milli takıma almış, milli forma ile sahaya adım attığı anda topla yapabildikleriyle herkesi heyecanlandırmış, Türk Messi diye anılmaya başlamıştı. Genç futbolcuları transfer edip yetiştirmekle ün yapmış dev Alman kulübü Borussia Dortmund çok da beklemeden Emre Mor’u satın almış ve genç yıldız Dortmund’a imza atmak için milli takım kampından özel izinle ayrılmış, dönüşte de takım arkadaşları onu alkışlarla karşılamışlardı.

Düşüş Başlıyor

Fakat Emre Mor’un hikayesi başladığı kadar güzel devam etmedi. Sahadaki bencil yapısı, topla çok fazla oynaması ve takım oyunundan uzak tavrı sebebiyle topla bütün yapabildiklerine rağmen önlem alınabilir bire oyuncuya dönüştü kısa sürede. Nihayetinde futbol bir takım oyunuydu ve ne kadar yetenekli olursanız olun karşınızdaki 11 kişiye karşı tek başınıza mücadele etmeye kalktığınızda önlem alınması kolay birine dönüşüyordunuz.

Emre Mor 1

Dortmund ile aradığını bulamayan Emre Görece daha kolay, saha içinde kendisine daha boş alanlar bulabileceğini düşündüğü İspanya Ligi’ne Celta Vigo formasıyla transfer oldu. Fakat sonuç orada da pek farklı olmadı. Saha içerisindeki sorumsuz tavrı ve yüksek sayıdaki top kayıplarına saha dışındaki sorumsuzlukları ve uyumsuzlukları da eklenince hızla çıktığı zirveden aynı hızla inmeye başladı.

Henüz 18 yaşını bile doldurmadan kendisine Türkiye A Milli Takım formasını veren hocası Fatih Terim’in yanına, Galatasaray’a geldiğinde beklenen patlamayı yapacağını düşünenler bir hayli fazlaydı ama sonuç değişmedi. Sahada saman alevi gibi parlayan yıldız üretkenlik anlamında çok yetersizdi, gol atamıyor, asist yapamıyordu.

Kariyerini Yunanistan ve Danimarka’da kiralık oynayarak devam eden ve ortaya somut hiçbir şey koyamayan Emre Mor, geçtiğimiz sezonda Karagümrük tarafından kiralandı. Kariyerine erken başladığı için hala sadece 24 yaşında olan Emre Karagümrük formasıyla tam anlamıyla küllerinden doğdu. Kariyerinin hem gol hem asist anlamında en verimli sezonunu geçiren oyuncu 29 maçta 6 gol atıp 4 de asiste imza attı. Gol ve asistleri dışında oyun içindeki etkinliğiyle Süper Lig’in en tehlikeli hücum oyuncularından birine dönüşen Emre Mor sezonun bitip de transfer sezonunun gelmesiyle birlikte yine büyüklerin iştahını kabarttı.

Emre Mor 2

Emre Mor İsmi Fenerbahçe ile Anılıyordu

Son günlerde basında adı sık sık Fenerbahçe ve Beşiktaş ile çıkan hatta Fenerbahçe ile anlaşmaya yakın olduğu söylenen Emre Mor için sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Karagümrük’ün yeni teknik direktörü Pirlo’nun İtalya’dan tanıyıp sevdiği Gervinho’yu ısrarla takıma istediği ve Gervinho ile yolları ayırmaya razı olan Trabzonspor’un ise bonservis yerine Emre Mor’u talep ettiği öğrenildi. Emre Mor transferine neredeyse kesin gözüyle bakan ve hatta işi biraz da bu sebepten dolayı ağırdan alan Fenerbahçe ise bir anda ortaya çıkan bu takas teklifinin şaşkınlığını yaşamakta.

Adeta bitmek üzere olan bir transferdeki sürpriz takas teklifiyle dengeleri bozan Trabzonspor, söylenenlere göre rakibine büyük bir transfer çalımı atmak üzere.