3 BÜYÜKLERDE TRANSFERDE SON DURUMLAR

Posted by

Transfer sezonu bazı futbolseverlerin hem gerçek hayatta hem de bilgisayar oyunlarında en keyif aldıkları dönemdir. Ama keyif alsın ya da almasın bir taraftar transfer döneminde çıkan haberleri bazısına inanmasa dahi illa ki okur. Ve şu sıralar büyük kulüplerde transferde tansiyon bir hayli yüksek. Bu sebeple satır başlarıyla güncel transfer dedikodularını derledik.

Fenerbahçe Bruma’yı Türkiye’ye Getirdi

Daha önce ülkemizde Galatasaray forması giyen ve henüz 18 yaşındayken kendisi için ödenen 13 milyon euro bonservis bedeli günlerce konuşulan sonrasında ise yaşadığı sakatlık sebebiyle kariyeri sekteye uğrayan Portekizli yıldız oyuncu Fenerbahçe ile kesin olarak anlaşmaya vardı. Bonservisi PSV’de olan süper kanat oyuncusunun anlaşma detayları ise henüz açıklanmadı ama kendisi ve kulübüyle kesin olarak anlaşmaya varıldığı Fenerbahçe resmi sosyal medya hesabından da kamuoyuna duyuruldu. Daha önce Lincoln Henrique ile kesin olarak anlaşmaya varan Fenerbahçe böylece Bruma ile ikinci transferini de gerçekleştirmiş oldu. Fenerbahçe’nin başındaki Jorge Jesus’un da Portekizli olması hatta bir dönem Sporting Lisbon’da da çalışması sebebiyle Bruma ve Jorge Jesus birlikteliği tüm taraftarları heyecanlandırmış durumda. Zaten transferin bu kadar kısa sürede çözülmesinde de Portekizli teknik adamın ciddi etkisi olduğu aşikar. Fenerbahçe’nin yeni hedefinin ise Botafago forması giyen Erison olduğu öğrenildi.

Galatasaray’da Gündem Marcao

Galatasaray’ın başarılı stoperi Marcao için konuşulan rakamlar ve takımlar gün geçtikçe artıyor. Geldiği günden beri tekniği, oyun kurma becerisi ve hırsıyla taraftarın sevgilisi olan Brezilyalı stoper Kerem Aktürkoğlu ile saha içinde yaşadığı tartışmanın ardından gözden düşse de devamında özellikle Avrupa maçlarındaki formuyla yine ismini zirveye taşımayı başardı. UEFA Avrupa Ligi’nde sezonun en iyi 11’ine seçilen Marcao için Galatasaray 10 milyon euronun altındaki teklifleri dikkate bile almamayı düşünüyor. Henüz 24 yaşında olan, Brezilya Milli Takım havuzunda adı geçen ve sol ayaklı bir stoper olan Marcao’nun bu rakamların da çok üzerini hak ettiğini düşünen bir grup ise Marcao’nun asla satılmasını istemiyor. Halihazırda Galatasaray futbol takımının kaptanlarından biri de olan Marcao kulüp için çok değerli olsa da hem oyuncunun bireysel kariyeri hem de konuşulan tekliflerin cazibesi düşünüldüğünde bir Marcao ayrılığı kapıda görünüyor.

transferde Beşiktaş

Beşiktaş’ta Hareketli Saatler Yaşanıyor

Transferde tansiyonun en yüksek olduğu takımlardan biri de Beşiktaş. Faslı stoper Romain Saiss’i İstanbul’a getiren Beşiktaş bir ayrılığa hazırlanıyor. Genç yıldızı Rıdvan Yılmaz için bir Alman kulübü ile görüşen ve büyük ölçüde anlaşmaya varan Kara Kartal’da bir genç oyuncunun daha yuvadan uçabileceği konuşulmaya başlandı. Söylentilere göre başarılı kaleci Ersin Destanoğlu için de birden fazla Alman kulübünün girişiminin olduğu ve Ersin’i kadroya katmak konusunda ısrarcı davrandıklarından bahsediliyor. Beşiktaş ise bu ilgiyi paraya çevirmekte kararlı. Ersin için tatmin edici bir bonservis bedeli önerilmesi durumunda Beşiktaş Ersin’in transferine izin verecek.

Bakalım önümüzdeki günlerde daha ne gelişmelere tanık olacağız, hep birlikte göreceğiz.