DIAGNE’DEN HATTRICK SÜRPRİZİ

Posted by

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, dün 4-0 kazandıkları Çaykur Rizespor maçından sonra açıklamalarda bulundu. Galatasaray‘a galibiyeti getiren golleri Diagne (3) ve Taylan attı. Sarı kırmızılı takım bu sonuçla puanını 20 yaparak zirve takibini sürdürdü.

FATİH TERİM’İN MAÇ SONU AÇIKLAMALARI ŞÖYLE:

Açıkçası oyun başından son dakikaya kadar oyuna hakim, istediğini yapan, 4 gol atıp 2 mislini kaçıran, rakibe pozisyon vermeyen bir takım vardı. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Dünyada geçerli olan modern futbolda kazanmaya dair oyunu sahaya yansıttık. Oyunun kontrolünü vermedik. Geçen hafta 45 vardı bu hafta 93 var. Oyuncularım ‘Bravo’ denmeyi hak ediyor.

Umarım yiğidin hakkını yiğide verirler. Mümkün olsa hiç oyuncu değiştirmezdim. Muhakkak ki Diagne’nin gol atmaması bizim için sürpriz olur. Yine ilk yarı kaleciye çarpan toplar oldu. Rekabet olacaktır. Sakat olmalarına rağmen Emre Taşdemir, Luyindama ve Etebo’nun çabası bizim için çok önemli.

FATİH TERİM: ÜÇ PUAN BİZE ÇOK İYİ GELDİ

Fatih Terim, dün oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmada kaleden başlayarak karşı kaleye kadar giden bir pas oyunu sergilediklerini belirtti. Antrenmanların karşılığını aldıkları için memnun olduğuna değinen Terim, “Özellikle rakip sahada dominant bir pas oyunu. Kaptırdığımız yerde kontra pres bugün en önemli özelliğimizdi. Birkaç genç oyuncumuzun dinamizm getirmesi önemliydi. Pas istasyonlarımızı çok iyi çıkardık ortaya.

Hiç tartışmasız net bir galibiyet.” diye konuştu. Rakiplerinin oyuna girmesine izin vermediklerinin altını çizen Terim “Rakibi de pozisyona sokmadık. Kaleyi bulan şutları var mı? Bilmiyorum. Ofansif futbolun her türlü modelini sahaya koyan bir takım vardı. Bu da beni mutlu etti. Daha önce çok daha farklı yendiğimiz maçlar oldu ama bugün birinci dakikadan 93’ün sonuna kadar oyundan ben de zevk aldım. İzleyenler de zevk aldı. Bu üç puan bize çok iyi geldi.” ifadelerini kullandı.

TEKNİK DİREKTÖR FATİH TERİM: BUGÜN GALATASARAY İÇİN GÜZEL BİR GÜNDÜ

Geçen hafta bu eksikti. Bu maçta girdiğimiz bütün pozisyonlar kadar geçen hafta birinci devrede girmiştik. Maçlarda ikinciyi atmazsanız sorun oluyor. Biz Galatasaray takımıyız. Geçen hafta 1-1’den sonra ikinci forveti soktuk. Gerekirse üçüncü dördüncü sokarız. Bundan sonra bu oyunun üzerine koyarak devam edeceğiz. Fedakarlık edip oynayan arkadaşlarımızı bizler takip ediyoruz.

Takım içi rekabet bize pozitif yansıyacaktır. Bütün oyuncular hasta olmadan bize 11 kurmada sıkıntı yaşatsa biz ona razıyız. İyi yoldayız, bunu koruyup daha yükseğe çekmeliyiz. Gençlerimiz geriden geliyor, onları da sahaya atmaya başladık. Birinin oynamaması diğerinin şansı olmalı, o da bu şansı kullanmalı. Bugün Galatasaray için güzel bir gündü.”