Derbi Öncesi Nefesler Tutuldu

Posted by

Pazar günü oynanacak olan Fenerbahçe – Galatasaray derbisi önce tüm Türkiye nefesini tuttu.

Şampiyonluk yarışı veren Fenerbahçe ve Galatasaray pazar günü çok önemli bir maça çıkacak. Karşılaşma öncesinde iki takımın oyuncularının oldukça stresli olduğu görüldü. Bu sezon Süper Lig’de şampiyonluk yarışında birden fazla takımın yer alması ve puan farklarının az olması artık takımların hata yapma lüksünü azaltıyor. İki takımda pazar günü oynanacak derbiden 3 puanla ayrılarak taraftarına güzel bir hediye sunmak ve şampiyonluk yarışında önemli bir avantajı eline geçirmek istiyor.

Fenerbahçe’de Ersun Yanal Stresi

Yıllardır şampiyon olamayan Fenerbahçe bu yıl sezona iddialı bir giriş yaptı. Arka arkaya gelen puan kayıplarından sonra teknik direktörlük koltuğunda oturan Ersun Yanal için tribünlerden ses çıkmaya başladı. Ersun Yanal’ın puan kayıplarının sorumlusu olduğunu düşünen taraftar kadro mühendisliğinde hocanın hatalı olduğunu düşünüyor. Ersun Yanal için ölüm kalım maçı olan Galatasaray derbisinde 3 puan alınamazsa görevden alınacağı konuşuluyor.

Uzun yıllardır Galatasaray’a evinde yenilmeyen Fenerbahçe’nin olası bir mağlubiyet alması da Ersun Yanal’ı streslendiren bir diğer konu. Bu ihtimal sonrasında hocanın bileti kesileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Trabzonspor ile Puan Farkı Açılabilir

Diğer tarafta Galatasaray ise olası bir puan kaybında ve cumartesi günü oynanacak olan Beşiktaş – Trabzonspor karşılaşmasında Trabzonspor’un kazanması sonrasında puan farkı açılacak. Galatasaray takımı hem puan farkının açılma ihtimali yüzünden hem de uzun süredir Kadıköy deplasmanında galip gelememenin stresiyle sahaya çıkacak.

Hocalarda Fatih Terim Önde

Ersun Yanal ile Fatih Terim’in düellosunda ise Fatih hoca açık ara önde. Ersun Yanal, Fatih Terim karşısında en son 12 yıl önce galibiyet alabildi. Ersun Yanal üzerinde bu istatistiğin verdiği streste bulunuyor.

Fatih Terim ise bu maçı kazanarak hem Kadıköy deplasmanında yaşanan şanssızlığı kırmak hem de rakibine karşı üstünlüğünü sürdürmek istiyor.

Taraftarlar da Stresli

İki takımın taraftarının da bu yıl ki derbi öncesi gergin olduğu görüldü. Fenerbahçe taraftarı kötü gidişat sonrası olası mağlubiyette takımın uzun süre motivasyon kaynağı olan Kadıköy istatistiğinin kırılmasından korkuyor. Galatasaray taraftarları ise olası bir mağlubiyet sonrası takımın dağılıp şampiyonluk yarışından kopacağına inanıyor.