Deplasmanda Kazanan Taraf Pınar Karşıyaka Oldu

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında Frutti Extra Bursaspor kendi evinde Pınar Karşıyaka’yı konuk etti. Bu mücadeleyi kazanan taraf 94 – 81’lik skorla konuk ekip Pınar Karşıyaka oldu.

Pınar Karşıyaka’da çift haneli sayılara ulaşan ve galibiyette büyük pay sahibi olan oyuncular; 19 sayı ile Kennedy, 15 sayı ile Henry, 14 sayı ile Mahir Ağva ve 11 sayı ile Taylor oldu.

Öte yandan Frutti Extra Bursaspor’da dördüncü çeyreğin son dakikalarına doğru Oğuz Savaş ve Can Maxim Mutaf 5 faulle oyun dışında kaldı.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasındaki karşılaşmaya hızlı başlayan taraf Pınar Karşıyaka oldu. Pınar Karşıyaka maçın ilk dakikalarında özellikle M’Baye ve Henry ikilisiyle etkili olmaya başladı.

Mücadelenin henüz 4. dakikasında 13-2’lik skorla aradaki farkı iki haneli sayılara çıkarmayı başardı. M’Baye ve Henry ikilisine ek olarak, Metecan Birsen ve Morgan’ın da skora katkı sağlaması ile birlikte Pınar Karşıyaka, 11 – 0’lık bir seri yakalamayı başardı ve maçın ilk periyotunu 26-16 önde bitirmeyi başardı.

İkinci çeyreğede hızlı başlayan konuk ekip Pınar Karşıyaka, Kennedy ve Nusret Yıdırım’ın sergilediği iyi performans sayesinde ikinci çeyreğin ortalarına kadar aradakş farkı korumayı başardı.

Ev sahibi Frutti Extra Bursaspor, ne hücumda ne de savunmada istediği oyunu ortaya koyamadığı için konuk ekip Pınar Karşıyaka, mücadelenin ilk yarısını 21-33 önde kapattı.

Üçüncü periyotta da maçın tek hakimi yine konuk ekip Pınar Karşıyaka oldu. Özellikle hücum senaryolarını başarılı bir şekilde oynayan ve bitiren Pınar Karşıyaka, üçüncü periyotuda 18 sayılık farkla 69-49 önde kapatmayı başaran taraf oldu.

Maç öncesinde eksikleri olan ve dar bir rotasyon imkanı ile maça çıkan Frutti Extra Bursaspor, rakibinin maçın başından beri sergilediği üstün mücadeleye karşı koyamadı ve farkı kapatamadı.

Böylelikle mücadeleyi kazanan taraf 94- – 81’lik skorla konuk ekip Pınar Karşıyaka oldu.  

Skor Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında Frutti Extra Bursaspor ve Pınar Karşıyaka arasında oynanan ve Pınar Karşıyaka’nın 94 – 81’lik skorla kazanmayı başardığı maçın skor dağılımı şöyle oldu:

Pınar Karşıyaka’da Metecan Birsen 5, Morgan 7, Taylor 11, Henry 15, M’Baye 8, Arca Tülüoğlu, Mahir Ağva 14, Onuralp Bitim, Kennedy 19, Yunus Emre Sonsırma 8, Nusret Yıldırım 7, Çağatay Özkan; Frutti Extra Bursaspor ise Munford 13, Newman 28, Oğuz Savaş 15, Can Maxim Mutaf 5, Metin Türen, Tevfik Akdamar 6, Jones 9, Birkan Batuk 3, Ender Arslan 2 sayı attı.