Bonservis Alınacakken Bu Hamle Yakıştı Mı?

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in en iddialı takımlarından biri olan sezona 23. Şampiyonluk parolası ile başlayan Galatasaray, devre arası transfer döneminde ocak ayında Mısır’ın Zamalek takımın gelecek vadeden genç bir oyuncu olan Mostafa Mohamed’i kadrosuna satın alma opsiyonu ile kiralık olarak eklemişti.

Özellikle takımın Teknik Direktörü Fatih Terim’in özel isteği üzerine transfer edilen oyuncu çıktığı maçlarda herkesi şok etmiş, beklentinin çok üstünde bir performans sergilemişti.

İlginin Farkına Vardı

Şimdiye kadar ülkesi Mısır kulüplerinden başka herhangi bir kulüpte forma giymeyen Mostafa Mohamed’in yıldızı Galatasaray’da parladı.

Genç yıldız neredeyse çıktığı hiçbir maçı boş geçmedi ve 6’da 6 yaptı. Bu performansı tabii ki dünya basınında da kendine yer buldu ve özellikle Avrupa Ligi takımları Mısırlı oyuncuyu mercek altına aldı.

Diğer yandan Galatasaray takımı oyuncuyu 1.5 sezonluğuna satın alma opsiyonu ile kiraladığı için oyuncunun bonservisini alma önceliği sarı kırmızılı takımda bulunuyor.

Galatasaray performansından memnun olduğu Mostafa Mohamed için 4 milyon dolarlık bonservis ücretini ödemeye hazırlanırken genç oyuncunun yaptığı hamle şaşırttı.

Özel Olarak Crystal Palace’ı Sordu

Kendisine olan ilginin farkına varan Mostafa Mohamed ilk iş olarak takımı Zamalek ile görüştü. İngiltere Premier Lig takımlarının kendisine talip olduğu iddialarını duyan oyuncu soluğu kendi takımında aldı ve kendisi için herhangi bir takımın resmi olarak temasa geçip geçmediğini sordu.

Mısır’da yayınlanan Akhbar Elyom gazetesinde yayınlanan habere göre Mostafa Mohamed, Zamalek takımı yöneticilerinden kendisine olan ilgi ve teklifler ile ilgi bilgi istedi.

Genç oyuncu spesifik olarak Crystal Palace takımının kendisi için teklif yapıp yapmadığını sordu ve herhangi bir teklif söz konusu olduğunda bilgilendirilmek istedi.

Mostafa Mohamed’in yaptığı bu hamle Galatasaray kulübünde kalmamak istemediği ve takımı aradan çıkararak Premier Lig takımlarına transfer olmak istediği yönünde dedikoduları beraberinde getirdi.

Öte yandan Galatasaray, Mostafa Mohamed’i 2 milyon dolar karşılığında 1.5 seneliğin kiralı ve oyuncunun 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonu sarı kırmızılı ekibin elinde bulunuyor. Fatih Terim ve ekibinin bu gelişme sonrasında ise tepkileri ve hamleleri merakla bekleniyor.