GALATASARAY D’AVILA İŞ BİRLİĞİ SALLANTIDA

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında da Galatasaray cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Şampiyonluk yarışında son iki haftadır hız kesen ve bu kötü gidişatı durdurmak isteyen sarı kırmızılı ekip, bir yandan bazı oyuncular ile yollarını ayırırken diğer taraftan da kadrosuna yeni takviyeler yapmak adına çalışmalarını sürdürüyor.

En son Younes Belhanda ile flaş bir şekilde yollarını ayıran Galatasaray yönetiminin Oghenekaro Etebo ve Valentine Ozornwafor ile de vedalaşacağı konuşuluyor.

Fakat gündeme bomba gibi düşen asıl isim ise Henry Onyekuru. Öte yandan Onyekuru’nun durumunun belirsiz olduğu söyleniyor. Bütün bu isimlerin ortak noktası ise sarı kırmızılı ekibin 2018’den beri en çok iş birliği yaptığı menajer William D’Avila.

Spor Toto Süper Lig’de bir taraftan zirve koltuğunu kapma yarışı tüm hızıyla devam ederken diğer taraftan da transfer savaşları yaşanıyor. Özellikle 4 büyükler şimdiden gelecek sezon için kadrolarını yenileme ve takımlarını güçlü isimlerle yapılandırma maratonuna başladı.

Öte yandan Galatasaray, transfer savaşlarının yanı sıra vedalaştığı isimlerle de gündeme gelmekte. Özellikle sarı kırmızılı ekibin 29. hafta karşılaşması Demir Grup Sivasspor maçından sonra takımın 10 numarası Younes Belhanda ile tek taraflı sözleşme feshetmesi, son zamanlarda futbol camiasında oldukça konuşulur oldu.

Faslı oyuncunun menajeri William D’Avila ise bu flaş gelişmenin üzerine bazı açıklamalarda bulundu. D’Avila Galatasaray yönetiminin büyük bir hata yaptığını, sözleşmeyi feshetmek için hiçbir geçerli sebep olmadığını, Belhanda’nın bu sezon golleri ve asistleriyle takımına önemli katkılarda bulunduğunu ve yasal olarak kulübün bu durumdan haklı çıkamayacağını düşündüğünü dile getirdi.

Hem Belhanda’nın sözleşmesinin tek taraflı feshi hem de olay üzerine D’Avila’nın yaptığı bu açıklamalar zaten iplerin gerildiğinin bir göstergesiydi. Bütün bu olanların üzerine bir de Galatasaray teknik ekibinin Belhanda’nın ardından William D’Avila ile çalışan 2 futbolcuyla daha yollarını ayırmaya karar vermesi, iplerin tamamen koptuğuna dair iddiaları güçlendirdi.

Younes Belhanda’nın ardından takımdan ayrılması beklenen diğer iki isim ise Oghenekaro Etebo ve Valentine Ozornwafor.

ONYEKURU İPLERİN KOPMASINA SEBEP OLABİLİR

Spor camiasına bomba gibi düşen asıl isim ise Henry Onyekuru. Ara transfer döneminde sarı kırmızılı ekibe katılan genç forvetin gidişatı, son günlerde Galatasaray camiasında oldukça tartışılır olmuştu. Onyekuru’nun düşük performansı, Aslan’ın teknik heyetinde oyuncunun isteneni veremeyeceği hususunda bazı şüphelere yol açmaya başladı.

William D’Avila ile çalışan oyuncunun durumunun ne olacağı konusunda ise hala bir belirsizlik havası hâkim. Ocak 2021’de Monaco’dan Galatasaray’a kiralanan futbolcunun sözleşmesinde geçerli olan 4,3 milyon Euro’luk satın alma maddesinin zorunlu olmadığı biliniyor.

WİLLİAM D’AVİLA İLE İLİŞKİLER SALLANTIDA

Galatasaray’a Ocak 2018’den beri başkanlık yapan Mustafa Cengiz’in gördüğü 7 transfer döneminde en çok çalıştığı menajer, William D’Avila oldu.

Fakat Belhanda’nın ardından menajerin çalıştığı diğer isimler olan Etebo, Ozornwafor ve Onyekuru’nun da takımdan ayrılması söz konusu olursa, D’Avila’nın Galatasaray ile olan ilişkilerinin iyice kopacağı da su götürmez bir gerçek.